Pastorační aktivity děkanství Blansko

Farnost Přidáno: 9. března 2024

Tato zpráva byla skryta 28. března 2024 a již není aktuální
Jsou tyto aktivity nízkonákladové nebo vyžadují finanční zajištění?

Vše má v dnešní době svoji cenu. Někdy je tato cena vyčíslitelná jindy nelze penězi vyjádřit. Pastorace, duchovní péče, potřebuje pro svoji existenci oboje. Mnoho pastoračních aktivit lze realizovat bez velkých finančních nákladů, ale jiné by bez finančního zajištění nemohly vzniknout ani proběhnout. Zkušenosti praxe ukazují, jak důležité a obohacující je propojování aktivit napříč farnostmi celého děkanství. Děkanství Blansko je tvořeno jednotlivými farnostmi, které jsou živými křesťanskými společenstvími. Společně se scházíme na děkanátní pouti rodin, duchovních obnovách, koncertech, kurzech, poutích, vstupech do škol. Mnozí farníci jsou již donátory a podporují finančně svoji farnost přes fond PULS. Nově se otevřel v rámci webu www.donator.cz projekt „Pastorační aktivity děkanství Blansko“, kde je možné finančně podpořit pastorační aktivity v našem děkanství, stát se donátorem (pravidelným či jednorázovým, registrovaným či neregistrovaným). Díky vám všem, kterým na pastoraci a akcích děkanství záleží a finančně je podpoříte.