Kostel a farní areál

Farní kostel sv. Martina v Blansku je otevřen denně pro soukromou modlitbu v čase 8:00 - 19:00. V čase bohoslužeb je možné připojit se ke společné modlitbě, rozpis bohoslužeb je pravidelně aktualizován.

Farní zahrada je otevřena veřejnosti po-so v čase 8:00 - 19:00. Vstup do zahrady je volný. V jejím areálu najdete ovečky, slepice, pískoviště, houpačku a mnoho dalšího. Zahrada je často návštěvníky označována jako „oáza uprostřed města“.

Kostel

Kostel svatého Martina je jednolodní barokní stavbou nacházející se na levém břehu řeky Svitavy ve městě Blansko a farním kostelem blanenské farnosti. Jeho vznik v polovině 12. století je spojen s osobou olomouckého biskupa Jindřicha Zdíka. Ve věži je umístěn zvon Poledník, který díky svému gotickému homolovitému tvaru a nápisu bývá považován za jeden z nejstarších na Moravě. Společně s okolním farním areálem je chrám památkově chráněn. Více informací naleznete v Historii.

Kostel

Farní areál

Farní areál s volným vstupem zahrnuje dvůr s místem, kde se můžeme scházet, konají se farní kavárny a svůj prostor pro vyžití tu kromě rodičů s dětmi najdou i ministranti, skauti a další aktivity. Dále zahrnuje zahradu, místa k posezení, pískoviště, houpačky a další prvky pro zpříjemnění společného času. Pokud byste nám chtěli s údržbou areálu ve svém volném čase pomoci, budeme moc rádi - stačí se obrátit na kohokoliv na faře.

Farní areál