Oslavy našeho patrona

Farnost Přidáno: 13. listopadu 2023

„S Tebou svatý Martine, vroucně Boha prosíme, bychom také štědří byli, láskou k druhým nešetřili, aleluja, aleluja.“ znělo od pátku do neděle celým městem Blanskem. Fotografie nám pomohou zavzpomínat.

V pátek se sešly děti se světýlky ve farním areále, kde si společně s rodiči připoměli život sv. Martina. Děti radostně zpívaly a zvonily na zvonek i přes déšť, který vytrvale padal z nebe. V sobotu na Svatomartinských hodech panovala veselá a přátelská atmosféra, velké díky Katolickému domu za jejich přípravu. Neděle je den slavnostní, a tak je na místě, že třetí den oslav zahájila poutní mše svatá ve farním kostele, kde se sešli krojovaní, skauti, zástupci města a mnoho farníků se svými přáteli. Mši svatou zpěvem doprovodila farní schola Martiniband. Ta společně s příchozími po průvodu městem přivítala Sv. Martina v areálu zámeckého parku tradiční písní. Neděli zakončilo Posezení u cimbálu, které díky dotaci města Blanska mohlo svůj program rozšířit a přizvat další účinkující: cimbálovou muziku ZUŠ Blansko a studenty uměleckých škol, Cimbálová muzika Stupava pak uzavřela letošní oslavy.

Navštivte i další fotogalerie roku 2023.