Farnost Blansko

Vítáme Vás na stránkách blanenské farnosti

Věž kostela - prohlídka i vyhlídka

Ve věži bylo v roce 2012 zrekonstruované schodiště do zvonového patra věže, a z vybudované vyhlídky je tak možné obdivovat pohled na celé město Blansko a jeho okolí. Pro veřejnost byla vyhlídka ve věži kostela sv Martina v Blansku otevřena v turistické sezoně 2013.
Prohlídky věže kostela (červenec–srpen):
    úterý – sobota od 9:00 do12:00 a od 13:00 do 16:00 hodin
    neděle od 13:00 do16:00 hodin
Kontakty (informace, mimořádné prohlídky apod.)
vezblansko@bk.cz

Přidáno: 1.7.2017

Setkání rodáků farnosti

Reportáž ze setkání rodáků kněží, sester a bohoslovců od J. Popelky.
Přidáno: 30.6.2017

Fotky

V pátek 23. 6. na slavnost Nejsvětějšího srdce Ježíšova se v naší farnosti sešli kněží, jáhni, sestry a bohoslovci pocházející z naší farnosti. Po mši je měli možnost všichni farníci pozdravit při Gardenparty. Fotky z akce najdete v galerii.

Aktualizace 28. 6. Přidali jsme druhý výběr fotek (od Honzy F.), který najdete na stránce rajce.net

Aktualizace 26. 6. Tuto slavnost jsme oslavili i v neděli v Olomučanech, kde je kostel zasvěcen právě Božskému srdci Páně (fotky ze slavnosti).

Přidáno: 24.6.2017

Pláť - Pláštík - Medailony rodáků

K dispozici je nové číslo Pláště. Najdete v něm PláštíkMedajlony našich rodáků: kněží, jáhnů, sester a bohoslovců. Sejdeme se s nimi v pátek 23.6. v 17:45 ke mši svaté a následně při Garden party.

Novinka 19. 6.: Už je ke stažení Pláštík pro děti a také vystřihovánky kaplí.
Přidáno: 19.6.2017

Prosba o dárcovství kostní dřeně

Prosba o darování kostní dřeně. Nemocný mladistvý farník Jirka K. stále potřebuje najít vhodného dárce kostní dřeně (věk 18-40) pro léčbu své nemoci. Na nástěncezde najdete bližší informace. Odběr probíhá ve FN Brno šetrnou metodou. Děkujeme dárcům!

Přidáno: 16.6.2017

Poklady

Zveme všechny rodiny, skupiny i jednotlivce k poznávací hře "Poklady brněnské diecéze". Všechny informace najdete buď na
http://www.biskupstvi.cz/poklady2017/ nebo u katechetek
Přidáno: 15.6.2017

Farní rada pro léta 2017-2022

Farní rada má nyní toto složení:
O. Jiří Kaňa * Jáhen Oldřich Němec * Marie Váradiová * Hana Kolmačková * Vendula Zachovalová * Jan Forbelský * Josef Kupčík * František Hasoň * Jan Pořízek * Petr Sedlák * Martin Dyčka * Vojtěch Mrázek. Každý z členů má na starosti kontakt a komunikaci s určitou oblastí ve farnosti. Náměty pro život farnosti proto nemusíte směřovat nutně na Otce Jiřího, ale také prostřednictvím členů farní rady k společnému projednání. Dosavadním členům: Jaroslava Pořízková, Milan Šoba, Josef Půlkrábek, Ondřej Dyčka a Petr Haresta děkujeme za službu! Společné setkání obou farních rad je 19. 6. v 18:30.
Přidáno: 9.6.2017

Další - dlouhodobé - informace

Novinky mailem

Pokud chcete dostávat upozornění na novinky z těchto stránek, zadejte vaši e-mailovou adresu do tohoto formuláře