Farnost Blansko

Vítáme Vás na stránkách blanenské farnosti

Slovo našich biskupů k volbám do Parlamentu ČR

ZDE najdete plné znění dopisu našich biskupů k nadcházejícím volbám.
Přidáno: 17.10.2017

Den modliteb za misijní dílo

V neděli 22. 10. se uskuteční každoroční Světový den modliteb za misie spojený s finanční sbírkou na podporu misijních oblastí.
  • V naší farnosti se děti budou na tento úmysl společně modlit v předvečer misijní neděle, v sobotu 21. 10. od 17 hod v kostele.
  • Na misijní neděli bude připraven dobročinný prodej a misijní farní kavárna. Podrobnosti v kalendáři.
Přidáno: 16.10.2017

Fond pro podporu kněží a pastorace

V neděli 24. září 2017 zazněla při bohoslužbách ve farnostech výzva otce biskupa Vojtěcha Cikrleho k podpoře Fondu na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze. Posláním Fondu PULS je shromažďovat prostředky na materiální zajištění kněží a pastorace. Cílem je vytvořit velkou rodinu malých dárců, kterým záleží na budoucnosti církve, a proto ji chtějí podpořit svými dary. Veškeré informace o fondu PULS jsou dostupné na internetových stránkách fond.biskupstvi.cz nebo v tiskovinách, které se průběžné distribuují do farností.

V souvislosti s fondem zveme na přednášku na Katolickém domě: 24.10. v 18:30 Hospodaření v církvi včera a dnes, kterou vede P. Mgr. Pavel Kafka, správce Fondu na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze
Přidáno: 15.10.2017

Setkání prvokomunikantů

Děti, které byly loni poprvé u sv. smíření a sv. přijímání, byly pozvané na setkání s Otcem biskupem Vojtěchem. Z naší farnosti jich na Petrov přijelo 12 a připojily se tak k dalším cca 400 kamarádům z diecéze.

Děti společně prožily v katedrále mši sv., při které poděkovaly za dar eucharistie. Následně si užily dopoledne plné her se "světci" na stanovištích v okolí. Se sv. Václavem pekly hostie, nebo se sv. Františkem chválily Boha tancem. Celé setkání mělo krásnou atmosféru, na kterou se můžete podívat na fotografiích.
Přidáno: 1.10.2017

Svatováclavské hody Olomučany

V Olomučanech se uskutečnily tradiční svatováclavské hody. Stárky a stárci, mládež i děti v krojích zaplnili celý kostel, kde při mši sv. poděkovali za dary úrody a slavnostně tak zahájili celé hodování. Fotogalerie z akce.
Přidáno: 1.10.2017

PŘIHLÁŠKA a rozvrhy náboženství a dalších aktivit farnosti ve škol.roce 2017-2018

Naše farnost i v tomto roce dobrovolnicky zajišťuje mnoho výchovných a zájmových aktivit pro děti a mládež. Jejich přehled (1.část) už můžete najít ROZVRH ZDE. Rodiče prosíme, aby děti přihlašovali buď písemně (přihláška k dostání u třídní učitelky 1.tříd ZŠ) a nebo formulářem na internetu. Přihlásit stačí děti, které ještě kroužek nenavštěvovaly, ostatní budou převedeny do dalšího roku automaticky. Pozornost věnujte prosím hlavně pátku: předškolní, schůzky ministrantů, náboženství pro II. stupeň, dětský sbor apod. a společně pak dětská mše svatá. Tématem dětských bohoslužeb budou letos naši svatí a jejich příklady.
Aktualizováno 5.9.2017: Nabídka kroužků Kolpinovy rodiny Blansko.
Přidáno: 16.9.2017

Kroužky ve farním centru

Kolpingova rodina opět nabízí pro letošní školní rok řemeslné a tvořivé kroužky. Určeny jsou zejména dětem. Svou tvorbou mnozí z nich přispějí k dalším aktivitám ve farnosti.
Zároveň naše farnost otvírá ve spolupráci s Českým svazem včelařů kroužek Krasový včelařík. Bližší informace vždy v pátek od 16:30 na Staré faře (klubovna včelařů).
Přidáno: 14.9.2017

Další - dlouhodobé - informace

Novinky mailem

Pokud chcete dostávat upozornění na novinky z těchto stránek, zadejte vaši e-mailovou adresu do tohoto formuláře