Ohlášky 22. týdne - Seslání Ducha Svatého - letnice

10:00 Spešov - bohoslužba slova a křest: Jakub Bradáč a Patrik Kořenek
10:45 Olomučany - mše svatá
Další informace - počítáno od neděle 5. 6. 2022

»   FARNÍ DEN a JUBILEUM v NEDĚLI 19.6.
   *
 Mše svatá v 9:00 (na farním nádvoří) ke cti Těla a Krve Páně. Při mši svaté také poděkujeme s Otcem Jiřím za 35 let kněžství (a budoucích 60 let). Mši svatou doprovodí malá dechová hudba z Dolních Bojanovic.
   * Po mši svaté průvod s Eucharistií do kostela. Vypravte prosím děvčata za družičky (kvítky na sypání do průvodu budou k dispozici, stejně i několik košíčků).
   * Sváteční pohoštění na farním nádvoří v 10:30 pro všechny farníky i hosty.
   * Doprovodný program od 11:30 (blahopřání, dechová hudba a překvapení...)
   * Srdečně jsou zváni všichni farníci a přátelé a přijďte prosím všichni pěšky...
   * Prosba: Kdo byste chtěli napéct cukroví, nahlašte se prosím předem Vendule Zachovalové (aby ho nebylo moc ani málo).
   * Poděkování: Všem, kdo budete osloveni organizačním týmem s prosbou o pomoc s přípravou a úklidem.

»   Dnes večer v 18:00 se v kostele koná svatodušní Večer chval k Duchu Svatému.

»   Dnes je diecézní sbírka na charitativní účely. Za vaše dary děkujeme!

»   V pátek se koná mezinárodní Noc kostelů. Program najdete na nástěnce. Bude dětská mše svatá, ale nebude se konat schůzka ministrantů, prosíme děti a školáky, aby se zapojili do programu.

»   Ze soboty na neděli se koná dobročinný štafetový závod You dream we run.

»   V neděli vystoupí v 15:00 akoredonové oddělení ZUŠ Blansko.

»   Poděkování všem společenstvím i jednotlivcům za vedení růženců a májových modliteb v našem kostele během května!

»   Fotografie ze slavnosti prvního svatého přijímání již mají rodiče k dispozici na farních stránkách. Děti obdrží jako dárek společnou fotku o slavnosti Božího Těla (19.6.).

»   Na stolku si můžete vyzvednout nové číslo Pláště a vzít je i svým známým, zejména nemocným. Pod kůrem je i nové číslo Katolického týdeníku: doporučujeme zejména kvůli historické události naší diecéze: jmenování nového diecézního biskupa a jeho životopis.​​​​​​

»   Prosíme rodiny a společenství, které jsou ochotny připravovat farní kavárny, aby se k pečení sešly na Lotosu. K dispozici jsou tam směsi na "lité těsto". Péct se tedy bude pokaždé velmi jednoduše. Případnou radu a instruktáž zajistíme. Propojte prosím přípravu kavárny s modlitbou za všechny, kterým takto posloužíte: pokaždé stejné, pokaždé s láskou. Výjimku budou tvořit mimořádné kavárny (např. na Boží Tělo a podobně). Děkujeme!

»   Mládež od 18 let (od 14 let s dospělým garantem) se může přihlašovat na letní Celostátní setkání mládeže v ve Hradci Králové. Do konce května je sleva na poplatku!