Ohlášky 21. týdne - 7. neděle velikonoční

10:45 Olomučany - bohoslužba slova
18:00 Svatodušní chvály
Další informace - počítáno od neděle 29. 5. 2022

»   Poděkování dnes patří především rodinám dětí, které se trpělivě několik měsíců připravovaly k dnešní slavnosti svatého přijímání a maminkám Vendě a Dominice, které děti doprovázely při katechezích. Fotografie z dnešní slavnosti budou k dispozici už jen na internetu, přístup k nim dostanou rodiče. Děti obdrží jako dárek společnou a individuální fotku (k předání dojde o slavnosti Božího Těla 19.6.).

»   Dnes se ve 14:00 koná na hřišti Orla fotbalový zápas ženatí - svobodní. Prosíme hráče, aby se zapisovali na stolku pod kůrem! Chybí ještě dva brankáři, osm obránců a deset útočníků... trenéři by byli, brčka taky.

»    Dnes v 15:30 se koná v kostele závěrečná májová modlitba. Povede ji Mariánská družina.

»   Novéna k Duchu Svatému: v těchto dnech se, prosím, zapojte do společné modlitby k vylítí Ducha Svatého. Prosbu na každý den (najdete ji na stránkách) doplňte svatodušním hymnem a můžete využít i motivační myšlenku (rovněž na stránkách). Novénu se budeme modlit i v kostele po každé mši svaté.

»   V pátek bude opět dětská mše svatá a před ní od 16:30 schůzka ministrantů, zkouška scholy a Sedmikrásek pro nejmenší.

»   V pátek je večerní mše svatá obětovaná za akademického sochaře Jana Neckaře, dosud pro nás neobjeveného rodáka z Ráječka, autora plastiky biskupa Jindřicha Zdíka u našeho kostela, od jehož úmrtí letos uplynulo 20 let. Přítomna bude jeho dcera.

»   V sobotu organizuje Policie ČR pro motorkáře preventivní akci Nežij vteřinou v areálu před Sloupskou jeskyní. Účast přislíbil i beznohý motorkář...

»   V sobotu je ve Křtinách od 10:00 Děkanátní setkání mládeže. V 16:00 bude pro mládež sloužit mši svatou Otec Roman Kubín, potom bude naše farní bohoslužba (v 18:00) a po ní možnost využít k odjezdu objednaný autobus.

»   V sobotu jsme všichni srdečně zváni do Křtin na zásvětnou pouť naší farnosti. Autobus vyjíždí v 16:30 ze zastávky u Billy. Pěší poutníci mají sraz ve 12:30 u Staré fary (půjde se volnějším tempem, vhodné pro děti - mohou i bez rodičů, doprovod zajištěn).

»   V sobotu v 18:00 uvede KOMB v kostele své Nocturno.

»   V neděli je diecézní sbírka na charitativní účely. Za vaše dary děkujeme!

»   Děkujeme za vaše dary na Papežská misijní díla na podporu kněžských povolání v rozvojových zemích o minulém misijním jarmarku. Vybralo se na dvacettisíckorun.

»   Na stolku si můžete vyzvednout nové číslo Pláště a vzít je i svým známým, zejména nemocným.​​​​​​

»   Prosíme rodiny a společenství, které jsou ochotny připravovat farní kavárny, aby se k pečení sešly na Lotosu. K dispozici jsou tam směsi na "lité těsto". Péct se tedy bude pokaždé velmi jednoduše, aby se nebáli ani ti, kteří to "neumějí". Případnou radu a instruktáž zajistíme. Propojte prosím přípravu kavárny s modlitbou za všechny, kterým takto posloužíte: pokaždé stejné, pokaždé s láskou. Výjimku budou tvořit mimořádné kavárny (např. na Boží Tělo a podobně). Děkujeme!

»   Mládež od 18 let (od 14 let s dospělým garantem) se může přihlašovat na letní Celostátní setkání mládeže v ve Hradci Králové. Do konce května je sleva na poplatku!