Ohlášky 17. týdne - 3. neděle velikonoční

8:45 Za naše farní společenství
10:45 Olomučany - bohoslužba slova
Pondělí - 2. 5. 2022 Sv. Longín
17:45 Za zemřelé: Marie Ehrenbergerová, Jarmila Mokrá, Věra Worlová, Vladimír Navrátil
Úterý - 3. 5. 2022 Sv. Filip a Jakub, apoštolové
Středa - 4. 5. 2022 Sv. Florián
17:45 Na poděkování za 60 let života a za celou rodinu (M.Mrázková)
Čtvrtek - 5. 5. 2022 Sv. Brito
14:30-17:45 Svátost smíření - zpovídají Otec Jiří, Otec Pavel Hověz a Otec Tomáš Žižkovský = příležitost k duchovnímu rozhovoru
Pátek - 6. 5. 2022 Sv. Jan Sarkander
9:00 Penzion
17:45 Na poděkování za 40 let života a za celou rodinu (D.Mourová)
Sobota - 7. 5. 2022 Sv. Cenerik
15:00 Brno - katedrála, pontifikální mše svatá na zakončení diecézní části synody
17:55 Na poděkování za 75 let života s prosbou o Boží ochranu (E.Šobová)
Neděle - 8. 5. 2022 4. neděle velikonoční
7:00 Na poděkování za 50 let života a za celou rodinu (M.Boček)
8:45 Za naše farní společenství
10:45 Olomučany - bohoslužba slova
Další informace - počítáno od neděle 1. 5. 2022

»   DNES je připravena akce "Vycházka pro manžele" s podtitulem: Je první máj, .... hrdliččin zval..... Manželé mohou přicházet mezi 14:30 a 15:30 na farní dvůr. Tam zanechají děti, o které se postarají organizátoři a vydají se v krátkých intervalech na jednoduchý okruh pod hořickým hřebenem a zpět (cestou budou skládat tajenku). Po návratu na farní dvůr je bude čekat svačinka (à la farnička kavárnička) z rukou jejich šťastných dětí. Kdo si přinese párek, může si jej opéct na ohni u Lotosu. Po skončení akce bude společná dobrovolná májová modlitba u jeskyňky Panny Marie (u ohniště).

»    Dnes po druhé mši svaté také srdečně zveme na farní kavárnu. Děkujeme rodinám a společenstvím za jejich zajištění!

»   Příprava na první svaté přijímání a první svátost smíření pokračuje v úterý v 17:00 v kostele.

»   V pátek bude opět dětská mše svatá a před ní od 16:30 schůzka ministrantů, zkouška scholy a Sedmikrásek pro nejmenší.

»    V sobotu je farní pouť. Využijeme ji k modlitbě za mír v Evropě a také k setkání s našimi Otcem Martinem a jáhem Jiřím. Přihláška je platná po zaplacení (u Šárky Daňkové). Kdo jste tak ještě neučinili, vyřešit to prosím do pondělní večerní mše svaté, jinak dáme šanci náhradníkům...

»   V neděli je Svátek maminek. Po druhé mši svaté zve Drakaťák na divadlo na Katolický dům, kde proběhne i farní kavárna.

»   Ohlášky sňatku: V Šošůvce, farnost Sloup, hodlají v sobotu uzavřít církevní sňatek Jiří Doležel a Alžběta Zvěřinová z Blanska.

»   PŘIHLAŠOVÁNÍ: * Pouť PULSu do Žarošic se koná 14.5. Jeden z autobusů vyjíždí z Blanska přes Jedovnice a Slavkov. Zapisování na stolku pod kůrem. * Zájezd do Mahenova divadla v Brně na Lucernu 11.6. (14:00) pořádají naši skauti, kteří umožňují - jako partneři divadla - získat slevu na vstupném a zajistí autobus zdarma z dotace Jm kraje. Zapisování rovněž na stolku pod kůrem.

»   Mládež od 18 let (od 14 let s dospělým garantem) se může přihlašovat na letní Celostátní setkání mládeže v ve Hradci Králové.

»   Rodiny s dětmi zveme na návštěvu našich nových několikadenních jehňátek :)