Ohlášky 9. týdne - 3. neděle postní

Sobota - 6. 3. 2021 Sv. Friedrich (Bedřich, Miloslav)
17:55 Za † rodiče Růžičkovy, zetě Karla a Zdeňka a za živou rodinu * Za živou a † rodinu Skoupou, Matuškovu a Zouharovu
Neděle - 7. 3. 2021 3. neděle postní
8:45 Za naše farní společenství online
9:30-12:00 Blansko - individuální svaté přijímání
10:30-11:00 Olomučany - individuální svaté přijímání
17:45 Křížová cesta pro jedno společenství online
Pondělí - 8. 3. 2021 Sv. Duták
17:45 Za zemřelé: Jan Hřebíček, František Urban, Lubomír Růžička online
18:15 Křížová cesta - pro jedno společenství
Úterý - 9. 3. 2021 Sv. Františka
6:30 Postní roráty - jen pro seniory Za sestru Danu a bratra Jaromíra
Středa - 10. 3. 2021 Sv. Droktoveus
17:45 Na poděkování za 75 let života a za celou rodinu (M.Šebelová) online
18:15 Křížová cesta pro jedno společenství
Čtvrtek - 11. 3. 2021 Sv. Vindicián
6:30 Postní roráty - jen pro seniory Za Františka a Marii Špirudovy a živou a † rodinu
Pátek - 12. 3. 2021 Sv. Smaragd
17:45 Za rodinu Hrubou, Černou a Hanákovu online
18:15 Křížová cesta - pro úklidovou skupinu
Sobota - 13. 3. 2021 Sv. Patricie (Vlasta)
17:55 Za Petra a Františka Štrajtovy a duše v očistci * Za † Bohumilu Petrovu, † Jana Petra a duše v očistci
Neděle - 14. 3. 2021 4. neděle postní
8:45 Za naše farní společenství online
9:30-12:00 Blansko - individuální svaté přijímání
9:30-10:30 Olomučany - bohoslužba pro děti - příprava na první svaté přijímání
10:30-11:00 Olomučany - individuální svaté přijímání
17:45 Křížová cesta pro jedno společenství online
Další informace - počítáno od neděle 7. 3. 2021

»   Poděkování: Všem, kdo podporujete farnost finančně i výpomocí!

»   Protipandemická opatření: noste prosím jednorázové roušky nebo respirátory, ale ty textilní roušky nevyhazujte a vlože si do nich nanofiltr. Možnost účasti na bohoslužbě zůstává podle dosavadních pravidel. PROTO:

• Dnes od 9:30 do 12:00 hod. můžete navštívit kostel k individuální duchovní službě (přijetí svatého přijímání).
  • Bohoslužby Křížové cesty v kostele pro společenství: budou v PO, ST a PÁ v 18:15 hod. Povedou je přihlášená společenství (v pátky uklízecí skupiny). Před ní můžete přijmout svaté přijímání.
  • Bohoslužby Křížové cesty v kostele pro veřejnost: budou v NE v 17:45 hod. online, bez účasti lidu. V kostele je povedou jen pověření lektoři a ministranti.
  • Rodinné Křížové cesty outdoor: ve spolupráci s našimi skauty je připraveno několik křížových cest po městě i v přírodě (okolí města). Na našich stránkách je najdete seřazené podle obtížnosti (ne kříže nebo modliteb, ale terénu :)
  • Náboženství pro školáky a studenty nižšího gymnázia: pokračuje tento týden v rámci vyhrazených bohoslužeb v úterý a ve čtvrtek. Rodiče obdrží bližší informace.
  • Příprava na první svaté přijímánípříprava na biřmování bude probíhat rovněž při bohoslužbách, opět za týden. Termíny připomeneme osobně.

»   V chýši u kostela je vystavena nově socha svatého Josefa. V předsíni kostela je k tomu nástěnka. Jejím tématem je Rok svatého Josefa vyhlášeny papežem Františkem. Do Velikonoc se můžete zapojit do akce V učení u svatého Josefa: vyzvedněte si malou nástěnku (v předsíni, v neděli pod kůrem) s jeho ctnostmi a vylosuje kolíček (v předsíni) s jednou z nich, o kterou budete týden usilovat. Pak jej vrátíte a vylosujete si další. K rozebrání je tam i modlitba a litanie k sv. Josefu.

»   Rodinná katecheze. Na našich farních stránkách jsou k dispozici materiály pro katechezi v rodinách. Kromě nich i tradiční kvíz a oblíbené puzzle.

»   Na neděle se můžete připravit Biblickou hodinou Otce Jiřího. Zveřejňována bude vždy dva dny předem. Poté zůstane na farním YT kanálu.

»   Již je k dostání Sborník k 880 letům našeho kostela! V prodeji na Info kanceláři Blanka, Rožmitálova ul.