Ohlášky 10. týdne - 4. neděle postní

Sobota - 13. 3. 2021 Sv. Patricie (Vlasta)
17:55 Za Petra a Františka Štrajtovy a duše v očistci * Za † Bohumilu Petrovu, † Jana Petra a duše v očistci
Neděle - 14. 3. 2021 4. neděle postní
9:30-12:00 Blansko - individuální svaté přijímání
10:30-11:00 Olomučany - individuální svaté přijímání
17:45 Křížová cesta pro jedno společenství online
19:00 Křížová cesta pro děti od malých po 5. třídy - po farní zahradě, sraz u spodní brány zahrady, zakončení v kostele a pak na zahradě blízko ohniště...
Další informace - počítáno od neděle 14. 3. 2021

»   Poděkování: Všem, kdo podporujete farnost finančně i výpomocí!

»   Protipandemická opatření: noste prosím jednorázové roušky nebo respirátory

»   Možnost účasti na bohoslužbě zůstává podle dosavadních pravidel. PROTO:
* Dnes od 9:30 do 12:00 hod. můžete navštívit kostel k individuální bohoslužbě (přijetí svatého přijímání).
* Bohoslužby Křížové cesty v kostele pro společenství: budou v PO, ST a PÁ v 18:15 hod. Povedou je přihlášená společenství (v pátky uklízecí skupiny). Před ní můžete přijmout svaté přijímání.
* Bohoslužby Křížové cesty v kostele pro veřejnost: budou v NE v 17:45 hod. online, bez účasti lidu. V kostele je povedou jen pověření lektoři a ministranti.
* Rodinné Křížové cesty outdoor: ve spolupráci s našimi skauty je připraveno několik křížových cest po městě i v přírodě (okolí města). Na našich stránkách je najdete seřazené podle obtížnosti (ne kříže nebo modliteb, ale terénu :)
* Příprava na první svaté přijímání bude v úterý, příprava na biřmování bude ve čtvrtek, vždy při bohoslužbách.

»   Rodiny, jejichž děti malovaly obrázky na perníčky pro seniory prosíme, aby je DNES dopoledne odevzdaly v kostele: děkujeme!

»   Velikonoční cesta: Od pátku 19.3. do neděle 11.4. budou v různých výlohách v centru města vystaveny předměty se vztahem ke křesťanským a lidovým tradicím Velikonoc. Začátek trasy s jejím přehledem je na Poduklí. Děkujeme naší pastorační asistentce za zorganizování! A vám všem poučení a zážitky- přizvat k této velikonoční vycházce i své známé.

»   V chýši u kostela je vystavena nově socha svatého Josefa. V předsíni kostela je k tomu nástěnka. Jejím tématem je Rok svatého Josefa vyhlášeny papežem Františkem. Do Velikonoc se můžete zapojit do akce V učení u svatého Josefa: vyzvedněte si malou nástěnku (v předsíni, v neděli pod kůrem) s jeho ctnostmi a vylosuje kolíček (v předsíni) s jednou z nich, o kterou budete týden usilovat. Pak jej vrátíte a vylosujete si další. K rozebrání je tam i modlitba a litanie k sv. Josefu.

»   Rodinná katecheze. Na našich farních stránkách jsou k dispozici materiály pro katechezi v rodinách. Kromě nich i tradiční kvíz a oblíbené puzzle.

»   Na neděle se můžete připravit Biblickou hodinou Otce Jiřího. Zveřejňována bude vždy dva dny předem. Poté zůstane na farním YT kanálu.

»   Již je k dostání Sborník k 880 letům našeho kostela! V prodeji na Info kanceláři Blanka, Rožmitálova ul.