Ohlášky 5. týdne - 5. neděle v mezidobí

Sobota - 6. 2. 2021 Sv. Gundisalvus
17:55 Za živou a † rodinu Chytilovu a Nesrovnalovu * Za živou a † rodinu Karbanovu
Neděle - 7. 2. 2021 5. neděle v mezidobí
8:45 Za naše farní společenství online
9:30-12:00 Blansko - individuální svaté přijímání a svatoblažejské požehnání
10:30-11:00 Olomučany - individuální svaté přijímání
Pondělí - 8. 2. 2021 Sv. Kointa
17:45 Za zemřelé: Anna Škaroupková, Petr Novotný online
Úterý - 9. 2. 2021 Sv. Teliavus
Středa - 10. 2. 2021 Sv. Scholastika
17:45 Za † Jana Šebelu a celou rodinu online
Čtvrtek - 11. 2. 2021 Panna Maria - zjevení v Lurdech
Pátek - 12. 2. 2021 Sv. Dacan
17:45 Za dar víry pro vnuky online
Sobota - 13. 2. 2021 Sv. Gosbert a Guimera
17:55 Za Františka Šavrňáka a živou rodinu * Na poděkování za 50 let života (J.Vaňková)
Neděle - 14. 2. 2021 6. neděle v mezidobí - masopustní
8:45 Za naše farní společenství online
9:30-12:00 Blansko - individuální svaté přijímání
9:30-10:30 Olomučany - bohoslužba pro děti z náboženství a prvním sv. přijímáním
10:30-11:00 Olomučany - svaté přijímání a svatoblažejské požehnání pro místní
Další informace - počítáno od neděle 7. 2. 2021

»   Poděkování: Všem, kdo jste v týdnu podpořili farnost!

»   Dnes od 9:30 do 12:00 hod. můžete navštívit kostel k individuálnímu přijetí svatého přijímání.

»   Příprava na první svaté přijímání v Blansku bude pokračovat jako obvykle, rodiče budou informováni osobně.

»   Příprava na svátost biřmování a křest katechumenů v Blanskubude také pokračovat jako obvykle, všichni budou informováni osobně.

»   Dnes dopoledne budete moci pro návštěvě kostela přijmout svatoblažejské požehnání k Boží ochraně při nemocech dýchacích a rovněž si vyzvednout požehnané svíčky hromničky k Boží ochraně vašich obydlí. Toto požehnání, na přímluvu svatého mučedníka biskupa Blažeje, může přijmout každý člověk dobré vůle, který se zavazuje využívat své zdraví a Boží požehnání ke prospěchu nikoli jen svému, ale druhých lidí!

»   V chýši u kostela bude je vystavena socha biskupa svatého Martina a v předsíni kostela najdete více ke službě biskupů, zejména svatého Blažeje a Valentýna, kteří mají svátek v únoru a modlitby k rozebrání.

»   Křížové cesty pro společenství: budou letos probíhat v postní době v PO, ST a PÁ v 18:30 hod. Prosíme společenství, aby si vzala na starosti křížové cesty v PO a ST (a zapsala se v kostele). V PÁ prosíme o modlitbu uklízecí skupiny, na které vychází řada. Při bohoslužbě křížové cesty se budou dodržovat obvyklá hygienická pravidla. Před ní můžete přijmout svaté přijímání. Křížové cesty obětujte prosím za naši farnost a její obce.

»   Křížové cesty pro veřejnost: budou probíhat v postní době v NE v 17:45 hod. online, bez účasti lidu. V kostele je povedou jen pověření lektoři a ministranti.

»   Rodinná katecheze. Na našich farních stránkách jsou k dispozici materiály pro katechezi v rodinách. Kromě nich i tradiční kvíz a oblíbené puzzle.

»   Na neděle se můžete připravit Biblickou hodinou Otce Jiřího. Zveřejňována bude vždy dva dny předem. Poté zůstane na farním YT kanálu.

»   Již je k dostání Sborník k 880 letům našeho kostela! V prodeji na Info kanceláři Blanka, Rožmitálova ul.