Ohlášky 4. týdne - 4. neděle v mezidobí

Sobota - 30. 1. 2021 Sv. Hyacinta de Mariscottis
17:55 Za Za † rodiče Vykydalovy a celou rodinu * Za † Františka Baláka, Annu Dyčkovu a celou rodinu
Neděle - 31. 1. 2021 4. neděle v mezidobí
8:45 Za naše farní společenství online
9:30-12:00 Blansko - individuální svaté přijímání
9:30-10:30 Olomučany - bohoslužba pro děti před prvním svatým přijímáním
10:30-11:00 Olomučany - individuální svaté přijímání
Pondělí - 1. 2. 2021 Svátek Uvedení Páně do chrámu - Hromnice - VIGILIE
10:00 Pohřební bohoslužba: Elena Balažovičová
13:00 Pohřební bohoslužba: Radka Klimešová
17:45 Za zemřelé: Josef Halva, P. Jiří Změlík ... požehnání hromniček online
Úterý - 2. 2. 2021 Svátek Uvedení Páně do chrámu - Hromnice
Středa - 3. 2. 2021 Sv. Blažej
17:45 Na poděkování za 80 let života a za požehnání pro celou rodinu (J.Sedláková) online
Čtvrtek - 4. 2. 2021 Sv. Filorom
14:30-17:45 Svátost smíření v kostele (zpovídají: O.David, O.Karel, O.Jiří)
Pátek - 5. 2. 2021 Sv. Agáta (Háta, Dobra)
17:45 Na dobrý úmysl online
Sobota - 6. 2. 2021 Sv. Gundisalvus
17:55 Za živou a † rodinu Chytilovu a Nesrovnalovu * Za živou a † rodinu Karbanovu
Neděle - 7. 2. 2021 5. neděle v mezidobí
8:45 Za naše farní společenství online
9:30-12:00 Blansko - individuální svaté přijímání a svatoblažejské požehnání
10:30-11:00 Olomučany - individuální svaté přijímání
Další informace - počítáno od neděle 31. 1. 2021

»   Poděkování: Všem, kdo jste v týdnu podpořili farnost!

»   Dnes od 9:30 do 12:00 hod. můžete navštívit kostel k individuálnímu přijetí svatého přijímání.

»   Příprava na první svaté přijímání v Blansku bude pokračovat jako obvykle, rodiče budou informováni osobně.

»   Příprava na svátost biřmování a křest katechumenů v Blanskubude také pokračovat jako obvykle, všichni budou informováni osobně.

»   V neděli dopoledne budete moci pro návštěvě kostela přijmout svatoblažejské požehnání k Boží ochraně při nemocech dýchacích a rovněž si vyzvednout požehnané svíčky hromničky k Boží ochraně vašich obydlí. Toto požehnání, na přímluvu svatého mučedníka biskupa Blažeje, může přijmout každý člověk dobré vůle, který se zavazuje využívat své zdraví a Boží požehnání ke prospěchu nikoli jen svému, ale druhých lidí!

»   V chýši u kostela bude ještě dnes vystavena Bible (ke dni Bible 24.1.) a v týdnu ji nahradí postava biskupa, s vysvětlením významu služby biskupů, zejména svatého Blažeje a Valentýna.

»   Křížové cesty pro společenství: budou letos probíhat v postní době v PO, ST a PÁ v 18:30 hod. Prosíme společenství, aby si vzala na starosti křížové cesty v PO a ST (a zapsala se v kostele). V PÁ prosíme o modlitbu uklízecí skupiny, na které vychází řada. Při bohoslužbě křížové cesty se budou dodržovat obvyklá hygienická pravidla. Před ní můžete přijmout svaté přijímání. Křížové cesty obětujte prosím jménem naší farnosti za lásku a dobré vztahy mezi lidmi v každé době.

»   Křížové cesty pro veřejnost: budou probíhat v postní době v NE v 17:45 hod. online, bez účasti veřejnosti. V kostele je povedou jen pověření lektoři a ministranti.

»   Rodinná katecheze. Na našich farních stránkách jsou k dispozici materiály pro katechezi v rodinách. Kromě nich i tradiční kvíz a oblíbené puzzle.

»   Na neděle se můžete připravit Biblickou hodinou Otce Jiřího. Zveřejňována bude vždy dva dny předem. Poté zůstane na farním YT kanálu.

»   Již je k dostání Sborník k 880 letům našeho kostela! V prodeji na Info kanceláři Blanka, Rožmitálova ul.