Ohlášky 48. týdne - 1. neděle adventní

8:45 Za naše farní společenství
10:45 Olomučany - mše svatá
Další informace - počítáno od neděle 1. 12. 2019

»   DNES v 16:00 je na Katolickém domě koncert písničkáře Pavla Helana a jeho Tria. Přijměte tuto pozvánku jako nabídku pro duchovní vstup do adventu!

»   Dnes je při všech bohoslužbách diecézní sbírka na církevní školy. Děkujeme za vaše dary!

»   V adventní době:

»   * Zveme na roráty. Kázat bude jáhen Oldřich na témata z modlitby Věřím v Boha.

»   * Současně zveme všechny děti, aby za každou účast na mši svaté vložili do Ježíškových jesliček (u křtitelnice) jedno stéblo slámy.

»   * Dospělí si mohou u jesliček vyzvednout citát na týden.

»   * A pod kůrem je k dostání Průvodce adventem - 1 ks na rodinu. Peníze vložte prosím do pokladničky.

»   * Adventní prodej Charity probíhá každou neděli.

»   Vyšel nový Plášť. Vyzvedněte si ho pod kůrem a vezměte i starým nemocným nebo dobrým sousedům. Upozornění: na internetu je rozšířená verze o několik článků.

»   Ode dneška si můžete u jáhna Oldy zapisovat úmysly na mše svaté pro rok 2020. Zveme i přistěhované rodiny, které tuto tradici v naší farnosti ještě nemají zavedenou, aby se nebály začít...

»   V pátek je od 16:30: schůzka ministrantů (přípravka sraz v kostele, starší sraz na Lotosu(!), zkouška schóly a pro malé Sedmikrásek na Staré faře.

»   V pátek večer bude zkouška velkého sboru.

»   V sobotu je Misijní putování na Malý Chlum. K misijnímu klubku se mohou přidat i další děti. Přihlášky/návratky jsou na nástěnce v předsíni. Odevzdat prosím do středy.

»   V knihovně na Katolickém domě jsou k dostání kalendáře na rok 2020. Jako novinka: Nástěnný křesťanský kalendář pro děti.

»   Všichni, kdo byli na hodech v kroji, mají v sakristii jako dárek společnou fotografii!

»   V adventní době prosím nenoste k obětním darům květiny. Pokud chcete, můžete pak přispět na květinovou výzdobu před vánocemi (přes Otce Jiřího nebo přes pastorační asistentku Vendulu Zachovalovou). Děkujeme!

»   V týdnu se konala vědomostní soutěž ve znalostech Bible pro žáky základnách a středních škol - okresní kolo - Bible a my. Z naší farnosti se umístili (za různé školy) na výborných místech tito žáci a studenti: 1. kategorie: 1. místo Markéta Mojžíšková, 3. místo Tadeáš Kuběna, 4. místo Klára Jirušová. 2. kategorie: 1. místo Klára Mojžíšková, 3. místo Lucie Kratochvílová, 6. místo Lucie Zachovalová. 3. kategorie: 5. místo Ondřej Kupsa, 6. místo Monika Sedláková. Děkujeme za reprezentaci a blahopřejeme!

»   Kolpingova rodina a klub potápěčů pořádají v neděli 15.12. potápění a další aktivity na bazéně. Sraz v 14:30 na bazéně. Přihlášky na kolping.blansko@seznam.cz jen zájemci o potápění (věk od 10 let), ostatní bez přihlašování. Účast je zdarma, hradí Kolpingova rodina.

»   Adventní zelňačka aneb Polévka pro dobrou věc - akci pořádá Kavárna a obchůdek bez obalu Julies (u žel. přejezdu) v neděli od 11:00 do vyprodání. Cena jedné porce 50 Kč, výtěžek bude věnován ZŠ spec. Blansko.