Ohlášky 19. týdne - 5. neděle velikonoční

Sobota - 14. 5. 2022 Sv. Bonifác
17:55 Za † manžela, dvoje rodiče a sestru
Neděle - 15. 5. 2022 5. neděle velikonoční
7:00 Na poděkování za 80 let života a za Boží požehnání pro celou rodinu (R. Vaněrková)
8:45 Za naše farní společenství
10:45 Olomučany - mše svatá a svátost nemocných
15:00 Hořice - májová modlitba k Panně Marii na Mariánském vrchu
Pondělí - 16. 5. 2022 Sv. Jan Nepomucký - patron Spešova
17:45 Za zemřelé: Jana Vašíčková, Miroslava Foitová
Úterý - 17. 5. 2022 Blah. sestra Restituta Kafková
18:30 Spešov - mše svatá ke cti patrona svatého Jana
Středa - 18. 5. 2022 Sv. Klaudie
17:45 Za † Tomáše Burdu a za celou rodinu
Čtvrtek - 19. 5. 2022 Sv. Kaloger
Pátek - 20. 5. 2022 Sv. Lydie
15:00 Olomučany - pohřební bohoslužba: Antonín Hloušek nejst.
17:45 Na poděkování za 75 let života a za ochranu Panny Marie (Z.Dürrerová)
Sobota - 21. 5. 2022 Sv. Polyeukt
17:55 Na poděkování za 80 let života a za Boží požehnání pro celou rodinu (M.Šavrňáková)
Neděle - 22. 5. 2022 6. neděle velikonoční
7:00 Za živou a † rodinu Svobodovu a Obručovu
8:45 Za naše farní společenství
10:45 Olomučany - bohoslužba slova
Další informace - počítáno od neděle 15. 5. 2022

»   DNES zveme na májovou modlitbu k Panně Marii na Mariánský vrch. Zveme všechny generace, podmínkou je jen schopnost zvládnout pěšky hodinku cesty tam a zpět po zpevněných lesních cestách, celkem po rovince. Sraz je v 15:00 na parkovišti na Hořicích.

»   V pondělí po mši svaté je na nové faře porada vyučujících náboženství.

»   Příprava na první svaté přijímání a první svátost smíření pokračuje pro přihlášené děti v úterý v 17:00 v kostele.

»   V pátek bude opět dětská mše svatá a před ní od 16:30 schůzka ministrantů, zkouška scholy a Sedmikrásek pro nejmenší.

»   V neděli  po bohoslužbách proběhne u kostela misijní jarmark na podporu Papežských misijních děl a následně pak i misijní farní kavárna.

»   Rodiče dětí, které chodí do dětského sboru, prosíme, aby se v neděli po mši svaté zastavili na chvíli ve zkušebně sboru na Staré faře na domluvu s vedoucími sboru ohledně ocenění hymny CSM, přípravy Kefasfestu apod.

»   Pouť do Rokole, sobota 21.5. - Mariánská družina zve na pouť schönstattské rodiny i další zájemce. Přihlašování v kostele na stolku pod kůrem.

»   Mládež od 18 let (od 14 let s dospělým garantem) se může přihlašovat na letní Celostátní setkání mládeže v ve Hradci Králové.

»   Prosíme rodiny a společenství, které jsou ochotny připravovat farní kavárny, aby si k pečení domluvili sobotní termín v kuchyni na Lotosu. Péct se bude pokaždé stejný perník, zdobený jinou polevou. Při pečení prosíme o modlitbu za všechny, kterým takto posloužíte. Suroviny na těsto zajistíme, zdobení si už můžete vymyslet sami. Bude to jako se svatebními koláči: pokaždé stejné, pokaždé s láskou. Děkujeme!

»   V rámci farních kaváren vám nabídneme i zrnkovou salesiánskou kávu z Bulharska za dar na jejich misie.

»   Ohlášky před svatbou: V sobotu uzavřou v Lysicích církevní manželství Stanislav Dobrozemský a Simona Jakubcová z Blanska.