Ohlášky 34. týdne - 22. neděle v mezidobí

17:45 Za zemřelé:
Úterý - 31. 8. 2021 Sv. Josef z Arimatie a Nikodém
Středa - 1. 9. 2021 Sv. Eutymius Aramendía García
17:45 Za rodiče Vaňkovy, Jitku Skotákovu, Marii Mikulcovu a za Boží požehnání pro celou rodinu
Čtvrtek - 2. 9. 2021 Sv. Hábib a Teodota
14:30-17:00 Svátost smíření
17:00-18:00 Svátost smíření pro biřmovance, kmotry a příbuzné
18:00-19:30 Večer chval pro biřmovance - závěrečné setkání
Pátek - 3. 9. 2021 Sv. Řehoř Veliký - adorační den za diecézi
8:00-16:30 Celodenní eucharistická adorace - za diecézi
9:00 Penzion - mše svatá
17:45 Za školáky a studenty - při mši svaté požehnání prvňákům na cestu do školy - aktovky prosím s sebou!
Sobota - 4. 9. 2021 Sv. Irmgarda
12:00 Svatební obřad: Jan Trtílek a Pavla Sáňková, Blansko
00:00 Blansko - večerní mše svatá NENÍ
18:00 VRANOV - zásvětná mše svatá pro farnosti Blansko a Adamov: Za živou a † rodinu Dragounovu, Oujezskou a Žáčkovu
Neděle - 5. 9. 2021 23. neděle v mezidobí
7:00 Na poděkování za 30 let života (V.Forbelská)
10:00 Na poděkování za 60 let manželství (Hlaváčkovi) - s obnovou slibu
10:30 Olomučany - bohoslužba slova
15:00 BLANSKO - svátost biřmování pro naši farnost - Za naše farní společenství
16:30 BLANSKO - farní kavárna pro všechny, focení dětí a mládeže s Otcem biskupem
Další informace - počítáno od neděle 29. 8. 2021

»   Na poslední dva dny prázdnin (pondělí a úterý 30. a 31.8.) jsme připravili pro školáky, kteří by ještě chtěli prožít zajímavé dobrodružství: v pondělí návštěvu Brna s pravoslavným monastýrem svaté Ludmily v Husovicích a kostela sv. Václava v Obřanech, a v úterý kreativní zážitky v našem farním areálu. Slavíme letos 1100 let od umučení svaté Ludmily. Přihláška na našich stránkách.

»   Ve středu po mši svaté prosíme všechny naše katechetky o účast na poradě k novému školnímu roku!

»   Ve čtvrtek je odpoledne svátost smíření. Budou pozvaní i další kněží ke zpovídání - aby se mohli vyzpovídat všichni biřmovanci a jejich kmotři před biřmováním. Rozvrh: 14:30-17:00 pro všechny; 17:00-18:00 pro biřmovance, kmotry a příbuzné; od 18:00 modlitby chval pro biřmovance a kmotry (vede skupina z Brna Life 4G.

»   V pátek je celodenní eucharistická adorace za naši diecézi. Přijďte prosím během dne z každé rodiny alespoň zástupce. Zapište se prosím na službu po celý den.

»   V pátek je úvodní dětská mše svatá nového školního roku. Zveme tradičně také prvňáky (i s aktovkami!) pro požehnání na cestu do školy!

»   Garden party tentokrát v pátek večer odpadne a přesouvá se na velkou farní kavárnu v neděli po biřmování.

»   V sobotu je zásvětná pouť naší farnosti na Vranov. Autobus jede v 16:30 od Billy. Pěší poutníci mají sraz ve 14:00 u Staré fary.

»   V neděli se bude svátost biřmování udělovat u nás, v 15:00 hod. Sloužit ji bude Otec biskup Vojtěch (75). Zveme i Otce Jiřího Mikuláška (80) a další rodáky (kněze i sestry). Po mši svaté následuje velká farní kavárna s Otcem biskupem a dalšími hosty. Zveme také všechny děti, školáky a mládež, protože každému pořídíme fotku s Otcem biskupem na památku.

»   Kvůli rozložení počtu účastníků bohoslužeb, ponecháváme dvě dopolední bohoslužby. I kdybyste však šli na dopolední bohoslužbu, přijďte určitě po biřmování na farní kavárnu (cca v 16:30)!!

»   Rodiny prosíme o napečení na biřmovací farní kavárnu - pečivo a cukroví můžete nosit před každou nedělní bohoslužbou do čajovny.

»   Papež František na Slovensku! Naše farnost vypravuje autobus do Šaštína na mši svatou s papežem Františkem, která se koná ve středu 15.9. (slavnost Sedmibolestné Pany Marie, patronky Slovenska). Zapisujte se na stolku pod kůrem. Podmínkou je ukončené druhé očkování proti kovidu a registrace na: https://registracia.navstevapapeza.sk/sk/?r=1

»   V sobotu se v Boskovicích koná Boscocup, benefiční turnaj v malém fotbale na podporu salesiánských misií v Bulharsku. Jeden z misionářů, Otec Petr Cvrkal je z Boskovic a bude přítomen.

»    ​​Hra na prázdniny a začátek školního roku se svatou Ludmilou: Na našich farních stránkách najdete závěr této prázdninové hry, děkujeme za její přípravu a účastníkům za zapojení!

»    ​​Na našich farních stránkách jsou k dispozici materiály pro katechezi v rodinách. Tradiční kvíz, oblíbené puzzle. Před víkendem i Biblická hodina k nedělnímu evangeliu!

»   V předsíni najdou rodiny s dětmi Duhu (s pozdravem z Blanska : )  Na nástěnce v předsíni najdete pozvánky na: Diecézní setkání mládeže a další.