Ohlášky 31. týdne - 19. neděle v mezidobí

Sobota - 14. 8. 2021 Sv. Maxmilián Kolbe, mučedník
17:55 Za Jitku Vladíkovu
Neděle - 15. 8. 2021 Slavnost Nanebevzetí Panny Marie
7:00 Na poděkování za 50 let života (P.Tobola)
10:30 SLOUP - zásvětná mše svatá pro farnosti Blansko a Adamov - Za naše farní společenství
00:00 Olomučany - bohoslužba NENÍ
16:00 ADAMOV - poutní mše svatá u Světelského oltáře
Další informace - počítáno od neděle 8. 8. 2021

»    Pěší poutníci do Sloupa mají v neděli sraz v obvyklých 7:00 u pařeza.

»   Adamov - v neděli v 16:00 bude poutní mše svatá u Světelského oltáře, před ní i po ní folklorní program a během dne komentované prohlídky Oltáře. Během dne poteče Světelský pramen.

»   Zástupce organizací, které využívají nástěnky pod kostelem, prosíme, aby se stavili u Otce Jiřího pro klíček.

»   Od neděle nastupuje do naší farnosti na půlroční praxi Josef, bohoslovec 2. ročníku z Českých Budějovic.

»   Na poslední dva dny prázdnin (pondělí a úterý 30. a 31.8.) jsme připravili pro školáky, kteří by ještě chtěli prožít zajímavé dobrodružství: v pondělí návštěvu Brna s pravoslavným monastýrem svaté Ludmily v Husovicích a kostela sv. Václava v Obřanech, a v úterý kreativní zážitky v našem farním areálu. Slavíme letos 1100 let od umučení svaté Ludmily.

»    ​​Hra na prázdniny - se svatou Ludmilou: Na našich farních stránkách najdete podrobnosti a nápady k setkání se svatou Ludmilou o prázdninách.

»    ​​Pořez:  U ohniště na farní zahradě je hromada větví a starých desek: kdyby se našel tatínek (tatínkové) s dětmi ochotní je ručně pořezat do zásoby na zimní táboráky, budeme vděční. Pily i kozu máme, poskytneme párky na opečení za zásluhy...

»   Děkujeme rodinám a společenstvím, které se zapsaly na přípravu a obsluhu farní kavárny a přispívají tak k našemu společenství i přivítání příchozích.

»   Objednané fotografie z 1. svatého přijímání jsou k vyzvednutí v sakristii.

»    ​​Na našich farních stránkách jsou k dispozici materiály pro katechezi v rodinách. Tradiční kvíz, oblíbené puzzle. Před víkendem i Biblická hodina k nedělnímu evangeliu!

»   V předsíni najdou rodiny s dětmi Duhu (s pozdravem z Blanska : )  Na nástěnce v předsíni najdete pozvánky na: Diecézní setkání mládeže a další.

»   Svátost biřmování se bude pro naši farnost - dá-li Pán - udělovat v Brně, v katedrále na Petrově v neděli 5.9. 2021 v 15:00 hod