Ohlášky 35. týdne - 22. neděle v mezidobí

Úterý - 1. 9. 2020 Sv. Eutymius Aramendía García
18:00 Spešov - mše svatá
Středa - 2. 9. 2020 Sv. Hábib a Teodota
17:45 Na poděkování za 50 let života a za požehnání pro celou rodinu (M.Machač)
Čtvrtek - 3. 9. 2020 Sv. Řehoř Veliký - adorační den
8:00-18:45 Eucharistická adorace za diecézi
14:30-17:30 Svátost smíření - zejména pro školáky a studenty! - zpovídají 4 kněží
Pátek - 4. 9. 2020 Sv. Růžena
9:00 Penzion - mše svatá
17:45 Na poděkování za 40 let života a za celou rodinu (A.Vrbková)
Sobota - 5. 9. 2020 Sv. Matka Tereza
18:00 VRANOV - poutní: Na poděkování za 80 let života a za Boží požehnání pro děti a celou rodinu (A.Vaněrek) -- UPOZORNĚNÍ: mše svatá bude venku za kostelem, počítejte prosím s počasím
Neděle - 6. 9. 2020 23. neděle v mezidobí
7:00 Za † Vlastimila Babince, za Terezii Vintrovu a za celou rodinu
8:45 Za naše farní společenství
10:45 Olomučany - mše svatá a křest: Petr Mrázek a David Dvořáček
Další informace - počítáno od neděle 30. 8. 2020

»   Vyšel nový Plášť s Pláštíkem. Vezměte jej také svým známým, starým a nemocným. Všechny děti a školáci ať si pročtou Pláštík!

»   Dnes proběhne na farním dvoře v rámci farní kavárny farní SWAP.

»   V pondělí po mši svaté zveme na poradu před školním rokem naše katechetky!

»   V pátek srdečně zveme na úvodní dětskou mši svatou v tomto školním roce. Zveme zejména prvňáčky(i s aktovkami) pro požehnání. Po mši svaté bude na nádvoří Garden party, letos půjde spíš o větší farní kavárnu. Maminky ochotné napéct prosíme, aby přinesly pečivo před mší svatou do čajovny. Pro děti bude v podloubí promítání...

»   V sobotu je zásvětná pouť naší farnosti na Vranov. Autobus odjíždí v 16:30 od Billy, pěší mají sraz ve 14:00 u Staré fary.

»   Příští víkend proběhne v zámeckém parku Bambifest - nabídka volnočasových aktivit pro všechny generace. Zapojí se i naše farnost.

»   V sobotu uzavře ve farnosti Veverská Bítýška svátost manželství Lukáš Zachar a Dominika Vedrová z Blanska a v Rudici (farnost Jedovnice) František Musil a Kristýna Helanová z Blanska.

»   Za čtrnáct dní, v sobotu 12.9., proběhne první ročník akce Zažít Blansko jinak. V centru (uzavřeném pro dopravu) bude pestrá nabídka nejrůznějších aktivit a činností, které si pak mohou lidé přenést blíž ke svému bydlišti a organizovat během roku už sami. Tatké do této akce se zapojuje naše farnost.

»   Za čtrnáct dní, také o víkendu, se budou konat Evropské dny kulturního dědictví.

»   Také po prázdninách sledujte rubriku pro rodiny a děti na našich farních stránkách. A děkujme katechetkám - maminkám z naší farnosti, které se o její přípravu pravidelně starají!

»   Nezapomínejte si vzít do kostela roušku v neděli na mši svatou v 8:45. Na ostatních bohoslužbách jsou dobrovolné, protože tam nás nebývá víc, než sto.

»   Důležitá výzva pro rodiny s dětmi a důchodce! V rámci participačního rozpočtu umožňuje město Blansko občanům, aby rozhodli o využití určité částky sami hlasováním (pro rok 2021 to je 600 tisíc). Naše farnost navhne rozmístění laviček a odpočívadel po městěl. Proto se obracím na všechny naše důchodce a rodiny: Naučte se prosím rychlo fotografovat a nebo poroste o spolupráci své děti, vnuky a nafoťte ve svém okolí místa, kam byste hodila lavička nebo stůl s dvěma lavičkami a nebo přístřešek (stříška). Máte na to prosím už jen DNES!! Nafocená místa nám vytiskněte a doručte a nebo pošlete mailem. Hlavně k nim připište, kde to je foceno a kdo to posílá (kontakt), abychom se pak případně mohli ještě před podáním žádosti návrhu poradit.