Ohlášky 24. týdne - Slavnost Těla a Krve Páně (Boží Tělo)

Sobota - 13. 6. 2020 Sv. Antonín z Padovy
11:00 Svatební mše svatá: Pavel Charvát z Doubravice a Aneta Šavrňáková z Blanska
17:55 Za † rodiče Šindelářovy, bratra Mirka a celou rodinu
Neděle - 14. 6. 2020 Slavnost Těla a Krve Páně (Boží Tělo)
7:00 Za † rodinu Fojtovu a Řehákovu a za živou rodinu
9:00 Za naše farní společenství - první svaté přijímání a na závěr eucharistický průvod s družičkami
--:-- Olomučany - bohoslužba není!
Pondělí - 15. 6. 2020 Sv. Vít
17:45 Za zemřelé:
Úterý - 16. 6. 2020 Sv. Zbyněk
Středa - 17. 6. 2020 Sv. Hypacius
17:45 Za † Jiřího Košábka a celou rodinu
Čtvrtek - 18. 6. 2020 Sv. Marýna
Pátek - 19. 6. 2020 Svátek Nejsvětějšího Srdce Ježíšova
17:45 Na poděkování za 35 let života (O.Kolmačka)
Sobota - 20. 6. 2020 Sv. Goban
9:00 Brno, katedrála - jáhenské Jiřího Dyčky a kněžské svěcení jáhna Martina Mokrého - účast omezena jen na pozvané!
9:00 Blansko - kostel, online přenos jáhenského a kněžského svěcení z Brna
17:55 Na poděkování za 50 let manželství a za celou rodinu (Zemanovi)
Neděle - 21. 6. 2020 12. neděle v mezidobí
7:00 Za živou a † rodinu, duše v očistci a dar zdraví
8:45 Za naše farní společenství
9:45-11:00 Novokněžské požehnání pro všechny farníky(!), souběžně misijní farní kavárna
10:45 Olomučany - mše svatá k Božskému Srdci Páně, k zasvěcení kostela
Další informace - počítáno od neděle 14. 6. 2020

»   Děkujeme, všem, kdo jste se zapojili do včerejšího úklidu kostela a okolí a všem, kdo jste připravovali dnešní svátek. Fotografie z dnešní slavnosti budou k objednání pouze do příští neděle!! V kostele najdete hotové fotografie koncem týdne a letos si je budete moci objednat také na farních stránkách.

»   V sobotu v 9:00 v Brně v katedrále vysvětí Otec biskup Vojtěch 3 jáhny (mezi nimi Jiřího Dyčku z naší farnosti) a 4 kněze (mezi nimi jáhna Martina Mokrého z naší farnosti). Účast farníků a dalších nebude v katedrále bohužel umožněná.... Jediná možnost, jak se slavnosti zúčastnit, bude už známá koronavarianta: tedy sledování online u obrazovky. Proto souběžně se svěcením připravujeme promítání v kostele (a koláčky, které se měly vézt do Brna, se pak rozdají tady :)

»   V neděli bude druhou mši svatou koncelebrovat novokněz Martin Mokrý. Po mši svaté bude udělovat novokněžské požehnání naší farnosti. Využijte prosím této příležitosti, protože po primici (27.6.) bude udělovat novokněžské požehnání pouze přespolním.

»   Na nádvoří bude v neděli souběžně probíhat jarní farní kavárna a misijní jarmark, připravené Misijním klubkem a přáteli. Prosíme maminky o napečení do kavárny a nebo zabalení cukroví do balíčku na misijní jarmark (po domluvě s vedoucí Misijní ho klubka, Šárkou Daňkovou). Děkujeme!

»   Primice Martina Mokrého se bude konat v sobotu 27.6. v 15:30 na farním nádvoří. Na našich farních stránkách najdete v rubrice Primice aktuální podrobnosti. Přehled letošních novokněží a jejich primicí najdete V aktuálním Katolickém týdeníku.

»   RODINA ZA KILO. Prosíme každou rodinu, aby darovala kilogram trvanlivých potravin nebo dětské drogerie ve prospěch Charity Blansko. Nosit je můžete do Informační kanceláře Blanka na Rožmitálově ulici během otevírací doby.

»   Našly se dámské hodinky. Pravá majitelka musí říct zpaměti jejich výrobní číslo a nebo, kolik je na nich hodin.