Ohlášky 18. týdne - 4. neděle velikonoční DOBRÉHO PASTÝŘE - den modlitby za duchovní povolání

Sobota - 2. 5. 2020 Sv. Longín
17:55 Na poděkování za 60 let manželství a za celou rodinu (Vintrovi, Staré Blansko)
Neděle - 3. 5. 2020 4. neděle velikonoční DOBRÉHO PASTÝŘE - den modlitby za duchovní povolání
7:00 Za živou a † rodinu Tykvovu
8:45 Za naše farní společenství - ON LINE
14:00-17:00 V kostele možnost svatého přijímání
Pondělí - 4. 5. 2020 Sv. Florián
17:45 Za zemřelé: Marie Hrazdírová, Alžbeta Barátová- ON LINE
Úterý - 5. 5. 2020 Sv. Brito
Středa - 6. 5. 2020 Sv. Jan Sarkander
17:45 Na poděkování za 60 a 30 let života a za celou rodinu (Kolmačkovi, Palatkovi) - ON LINE
Čtvrtek - 7. 5. 2020 Sv. Flávie Domitilla
15:00-18:00 Slavení svátosti smíření - farní nádvoří - zpovídá O. Jiří
17:45 Večer chval a písní se slovem od jáhna Martina a bohoslovce Jiřího - ON LINE
Pátek - 8. 5. 2020 Sv. Metro
17:45 Za † maminku, manžela Miloslava Machata a za živou rodinu - ON LINE
Sobota - 9. 5. 2020 Sv. Pachom
17:55 Za manžela, jeho sestru a dvoje rodiče
Neděle - 10. 5. 2020 5. neděle velikonoční
7:00 Za živou a † rodinu Karbanovu a Juřeníkovu
8:45 Za naše farní společenství - ON LINE
14-17 V kostele svaté přijímání
Další informace - počítáno od neděle 3. 5. 2020

»   Příprava na první svaté přijímání: Rodiče dětí prosíme, aby počítali s tím, že přespříští týden, ve středu 13.5. (už bude dovolené shromažďování účastníků bohoslužeb) bude pro děti od 8:30 do 11:30 připravený program na Lotosu (vstup od kolejí). Slavnost prvního svatého přijímání bude spojena se slavností Božího Těla v neděli 14.6. v 9:00 hod.

»   SVATÉ PŘIJÍMÁNÍ: Dnes odpoledne se budete moci opět zastavit v kostele k soukromé pobožnosti spojení s přijetím svatého přijímání od 14 do 17 hod.. Modlitby ke vzbuzení dokonalé lítosti budou na stolku pod kůrem, desinfekce na ruce k dispozici v předsíni. Upozornění: tento týden ještě není možné z důvodu čerstvého nátěru používat lavice, ani vstupovat na kůr. A nezapomínejte stále ještě na ohleduplnost, tedy na desinfekci a na roušky!

»   SVÁTOST SMÍŘENÍ: Ve čtvrtek odpoledne - od 15 do 18 hod bude na farním nádvoří zpovídat Otec Jiří. Kostel tento týden stále ještě nebudeme využívat. Nezapomínejte stále ještě na ohleduplnost, tedy na roušky!

»   NOVÁ INFORMACE: za týden, od pondělí 11.5., bude umožněna účast až 100 lidí na bohoslužbách. Bližší informace k účasti na našich bohoslužbách sdělíme příští neděli a na farních stránkách. Zatím ještě platí: Na mši svatou (pondělí, středa, pátek, neděle v 8:45) mohou přijít rodiny, za které je obětovaná. Rodiny, které mají úmysl na sobotní nebo nedělní ranní, mohou přijít na nedělní druhou. Vstup nejpozději 10 minut před začátkem, přes dětskou kapli! V kapli je desinfekce.

»   Obnovili jsme službu lektorů a varhaníků. Varhaník a žalmista musejí být ještě tento týden v lodi kostela. Vstup dětskou kaplí, nejpozději do 10 min. před začátkem.

»   V zahradě je instalovaná Cesta světla. Můžete ji využít k modlitbě kdykoliv, nasvícená bude vždy od pondělí do pátku v 20:30 hod. Sraz je vždy u branky vedle Lotosu. Vhodné i pro rodiny s dětmi.

»   Seskupení dobrovolníků "Pomáháme Blansku" nyní ve spolupráci s Městem a Knihovnou organizuje Sbírku trvanlivých potravin. ve prospěch Charity Blansko. Má se jí nahradit výpadek zaviněný vynecháním Národní potravinové sbírky. Potraviny je možné nosit do Informační kanceláře Blanka na Rožmitálově ulici ve všední dny i v sobotu, během otevírací doby. Vstup max. po dvou.

»   DĚKUJEME!! partě dobrovolníků, která se několikrát obětavě sešla k natírání podlah v lavicích a na kůru, v pátek naposled. Nátěr teď musí ještě týden zrát. Dále děkujeme tatínkům, kteří se pustili do opravy dětských dopravních prostředků na faním dvoře.