Ohlášky 17. týdne - 3. neděle velikonoční

Sobota - 25. 4. 2020 Sv. Marek, evangelista
17:55 Za † Marii Kuchaříkovu, Pavla Brázdu a rodiče Toufarovy
Neděle - 26. 4. 2020 3. neděle velikonoční
7:00 Na poděkování za 55 let manželství a za celou rodinu (Kiliánovi)
8:45 Za naše farní společenství - ON LINE
14:00-18:00 V kostele možnost setkání s Pánem Ježíšem v Eucharistii
Pondělí - 27. 4. 2020 Sv. Liberál
17:45 Za zemřelé: Augustina Crhová, bratr Tristan - ON LINE
Úterý - 28. 4. 2020 Sv. Dadas
Středa - 29. 4. 2020 Sv. Kateřina Sienská
9:00-11:00 Bohoslužba smíření - se svátostí smíření, pro: 60+
17:45 Na poděkování za 25 let manželství (P. a J. Sedlákovi) - ON LINE
Čtvrtek - 30. 4. 2020 Sv. Merkuriál
15:00-19:00 Bohoslužba smíření - se svátostí smíření, pro: -60
17:45 Eucharistická adorace - ON LINE
Pátek - 1. 5. 2020 Sv. Josef, dělník
17:45 Za rodinu Fialovu - ON LINE
Sobota - 2. 5. 2020 Sv. Longín
17:55 Na poděkování za 60 let manželství a za celou rodinu (Vintrovi, Staré Blansko)
Neděle - 3. 5. 2020 4. neděle velikonoční DOBRÉHO PASTÝŘE - den modlitby za duchovní povolání
7:00 Za živou a † rodinu Tykvovu
8:45 Za naše farní společenství - ON LINE
14:00-17:00 V kostele možnost svatého přijímání
Další informace - počítáno od neděle 26. 4. 2020

»   Otec biskup nám vzkazuje, že se nakonec bude jáhenské i kněžské svěcení konat velmi pravděpodobně v původním červnovém termínu (20.6.). Máme tedy vykonat tyto ohlášky: Kněžské svěcení hodlá přijmout jáhen Martin Mokrý z naší farnosti, který nyní vykonává jáhenskou službu ve farnosti Znojmo. Jáhenské svěcení, jako stupeň ke svátosti kněžství, hodlá přijmout bohoslovec Jiří Dyčka z naší farnosti.

»   Dnes odpoledne se budete moci zastavit cestou na vycházku do přírody opět i na setkání s Pánem Ježíšem v Eucharistii v kostele od 14 do 18 hod. Modlitby ke vzbuzení dokonalé lítosti budou na stolku pod kůrem, desinfekce na ruce k dispozici v předsíni. Upozornění: nebude možné tentokrát sedět a klečet v lavicích - je v nich čerstvě natřená podlaha!

»   Od pondělí už se bude každých 14 dní, při dodržování stanovených podmínek, navyšovat možný počet účastníků bohoslužeb a od 8.6. už neomezeně.

»   Proto nabízíme: *V pondělí, středu, pátek a neděli možnost účasti na mši svaté v kostele rodinám, za které je obětovaná (rodiny, které mají úmysl na sobotní nebo nedělní ranní, mohou přijít na nedělní druhou). Vstup nejpozději 10 minut před začátkem, přes dětskou kapli!
*Ve středu a ve čtvrtek nabízíme už možnost účasti na (bohoslubě) svátosti smíření. Protože se v kostele natírají podlahy lavic, bude se zpovídat na farním nádvoří (v podloubí a u nové fary), čekat se bude na lavičkách. Nezapomeňte na roušky.
*Zpovídat budou jen dva kněží, ale příležitost ke svátosti smíření nabídneme i v dalších týdnech.

»   Od zítřka také obnovujeme službu lektorů a varhaníků. Na kůr smí do odvolání jen varhaník (protože i tam se natírá podlaha...).

»   V rámci vycházky bude možné využít k modlitbě instalace Cesty světla na farní zahradě, a to od pondělí do pátku, vždy mezi 20. a 22. hodinou. Vstup brankou od Lotosu. Vhodné i pro rodiny s dětmi.

»   První svaté přijímání, posuneme z 7.6. o týden později na 14.6. První svátost smíření bude v sobotu 13.6. Přípravu vyřešíme formou bohoslužby slova v kostele.

»   Noc kostelů se přesouvá z pátku 5.6. o týden později na 12.6. Její program bude upřesněn.

»   Primice jáhna Martina Mokrého se bude domlouvat podle termínu kněžkého svěcení.

»   SPECIÁLNÍ PROSBA: Hledá se nadšený všeuměl, ochotný zkontrolovat a opravit dětem všechny dopravní prostředky na farním dvoře (rozeznání šroubováku od vývrtky podmínkou a vlastní svářečka výhodou :)