Ohlášky 21. týdne - 6. neděle velikonoční

17:55 Za † Marii Kuchaříkovu, Pavla Brázdu a rodiče Toufarovy
Neděle - 26. 5. 2019 6. neděle velikonoční
7:00 Za živou a † rodinu Vaňkovu a Klicperovu
8:45 Za naše farní společenství - křest přijme Amálie Pulcová, Edina Šebelová a Matyáš Forbelský
10:45 Olomučany - bohoslužba slova
14:30 Májová pobožnost - vedou tatínkové
Pondělí - 27. 5. 2019 Sv. Atanáš Bazzekuketta
17:45 Za zemřelé: Petr Kozelek
Úterý - 28. 5. 2019 Sv. Heligona
Středa - 29. 5. 2019 Sv. Bona
16:15 Senior centrum - bohoslužba slova
17:45 Na poděkování za 15 let manželství (Zachovalovi)
Čtvrtek - 30. 5. 2019 Slavnost Nanebevstoupení Páně
17:45 Mše svatá!: Na dobrý úmysl
Pátek - 31. 5. 2019 Svátek Navštívení Panny Marie
16:00 První svátost smíření a možnost svátosti smíření i pro příbuzné dětí
17:45 Za živou a † rodinu Skoupou, Kovářovu a zetě Libora
Sobota - 1. 6. 2019 Sv. Evelpist
13:00 Nemocnice - bohoslužba
17:55 Za živou a † rodinu Lachmanovu a Ehrenbergerovu
Neděle - 2. 6. 2019 7. neděle velikonoční
7:00 Za živou a † rodinu Odehnalovu a na poděkování za uzdravení
8:45 Za naše farní společenství - první svaté přijímání
10:45 Olomučany - bohoslužba slova
Další informace - počítáno od neděle 26. 5. 2019

»   Vyšlo nové číslo Pláště. Je na stolku pod kůrem, vezměte i svým známým i starým a nemocným.

»   Otec biskup Vojtěch posílá do všech farností diecéze [a:/soubory/PL-Nebojte_se_0519.pdf]pastýřský list[/a]. Najdete jej také na farních stránkách a na nástěnce.

»   Dnešní sbírkou podpoříme spolu s dalšími farnostmi křesťany na Blízkém východě.

»   Velké poděkování všem, kdo jste pomáhali v týdnu na farní zahradě, zejména tatínkům a dětem předškolním i školním!!

»   Velké poděkování naší děkanátní pastorační asistence, našemu jáhnovi a dalším spoluorganizátorům děkanátního setkání školáků v Ostrově u Macochy.

»   Velké poděkování mládeži ze spolča 12+ a 15+ a dalším při pomoci s přípravou a zajištěním Noci kostelů!

»   Spolčo 12+ srdečně zve všechny členy, ale i nové tváře, na závěrečné spolčo tohoto školního roku spojené s přespáním 31. 5. - 1. 6. na Lotosu. Více informací a přihlašování na farních stránkách.

»   V pátek v 16:00 bude v kostele 1. svátost smíření dětí. Zpovídat rodiče a příbuzné přijdou Otec Bohumil z Bořitova a Otec Jan z Rájce. Srdečně zveme celou skupinu dětí a rodičů už na křest kamaráda Jendy v 15:30 hod. Rodiče bychom chtěli upozornit, že děti dostanou od farnosti nově vydaný You Cat k prvnímu svatému přijímání (aby nedošlo k souběhu dárků :)

»   V pátek pak budou opět: schůzky (od 16:30): Sedmikrásek pro malé, schůzka ministrantů, zkouška sborku k dětské mši svaté i náboženství pro II.stupeň na Lotosu.

»   V neděli bude slavnost prvního svatého přijímání. Po mši svaté zveme na farní kavárnu, děti budou s Otcem Jiřím posezení v podloubí. Maminky, které by chtěly napéct, ať to prosím řeknou předem Otci Jiřímu a nebo některé z rodin, které mají kavárnu na starosti. Pečivo mohou přinést v neděli před mší svatou do čajovny na dvoře. Děkujeme všem.

»   Je zahájeno přihlašování na letní vodácko turistický týden v Rakousku, pod vedením outdoor klubu Kolpingovy rodiny Blansko.

»   Máte-li mezi příbuznými nebo přáteli dospělé zájemce o křest, můžete se ozvat Otci Jiřímu. Právě se tvoří skupinka katechumenů.