Fotografie roku 2011

Vodní hrátky
18.12.2011
Outdoorový klub KR Blansko:
Na čtvrtou neděli adventní se sešel na bazéně rekordní počet zcela malých i větších dětí, mládeže i rodičů. Ti nejmenší se společně s rodiči a paní instruktorkou nejprve osmělovali v mělké vodě. Jejich pestrý rej se brzy změnil ve veselé dovádění. Starší účastníci usedli do kanoe a kajaků a s pádly v ruce brázdili hladinu bazénu křížem krážem. Chvíli hráli vodní pólo, potom mrštně přelézali z jedné lodě na druhou. Největší pozornost upoutali potápěči. Komu se v deseti letech poštěstí, aby dostal do úst dýchací náustek a na záda láhev se stlačeným vzduchem? Teď již jen nasadit potápěčskou masku a ploutve a pod bedlivým pohledem instruktora mizíme v hlubinách...
Děkujeme všem instruktorům (Jitka, Tomáš, Michal, Ondřej, Věrka, Vláďa a Monika) za nezapomenutelné chvíle.
Lezecká stěna
17.11.2011
Outdoorový klub KR Blansko:
Když opadá listí, sluníčko se skryje do oblaků a venku je jen mlha a vlhko, sejdeme se ve vyhřáté tělocvičně, kde jsou po stěnách připevněné nejrůznější barevné výstupky - horolezci jim říkají chyty a stupy. Vezmeme si sedací úvazek a bezpečně se přivážeme na jistící lano. Pak už záleží jen na nás, jak vysoko vyšplháme. A dolů nás pohodlně spustí kamarád na laně. To vše jsme prožili ve čtvrtek 17. listopadu na lezecké stěně v Kuřimi.
Lanové centrum
28.9.2011
Na svatého Václava se naše početná skupina dívek i chlapců vypravila do Brna na Lesnou, kde stojí dobře ukotvené vysoké dřevěné kůly s napjatými barevnými lany. Nejprve jsme se rozehřáli hrou na draka a pak cvičili rovnováhu na nízkých lanových překážkách. Poté nás instruktoři Hanka a Honza naučili obléknout si správně bezpečnostní celotělový úvazek a ochrannou přilbu a navzájem se jistit pomocí lana a jistící pomůcky „kyblíku". Vysoké lanové překážky jsou vysoké, skutečně se dotýkají až nebe. Snad i díky slunečnému počasí (a překonání malého strachu v sobě, velké odvaze a podpoře svých kamarádů) jsme všude vylezli, prolezli a přelezli. Nakonec si někteří z nás skočili do volného prostoru pro pytel blech :-)
Odvážit se něčeho zcela nového byla supr výzva, mega zážitek, prostě úžasný!
Svatováclavské hody - Olomučany
25.9.2011
Gardenparty (zahájení školního roku)
2.9.2011
Zahájení letošních dětských mší svatých (při ní přijali požehnání na cestu do školy všichni naši prvňáčci s aktovkami). Po mši svaté se konala tradiční Garden party.
Salza
11.-18.8.2011
Táboření s vodní a vysokohorskou turistikou u řeky Salzy (Rakousko)
Gardenparty (zakončení roku)
17.6.2011
První svaté přijímání
12.6.2011
Přehlídka divadel - Slunovrat
15.5.2011
Přehlídka dětských divadelních souborů v Blansku na Katolickém domě. Účastnily se soubory z Rájce-Jestřebí, Bořitova, Jedovnic a Blanska
Splutí Svitavy
1.5.2011
Outdoorový klub KR Blansko:
Přes naše území bude přecházet studená zvlněná fronta ...
Zpočátku to vypadalo, že počasí nás pořádně zkropí, ale protože cca 60 lidiček si řeklo, že "voda jako voda" a nenechalo se ničím odradit, užili jsme si nádhernou neděli na řece Svitavě.
Orientační běh
27.3. 2011
Outdoorový klub KR Blansko:
Orientační běh byl nazvaný Hon na lišku. Pro nás všechny to byla úplně první zkušenost s rádiovým orientačním během. To ale vůbec nevadilo, protože organizátoři nám vše rádi vysvětlili a my jsme si mohli „rádia“ a hledání kontrol po sluchu vyzkoušet na krátké liniové (vyfáborkované) trati.
Celé odpoledne pro nás bylo novým a velice zajímavým zážitkem a pípání signálu kontroly nám v uších znělo ještě dost dlouho.
Procházka zimním lesem
6.3.2011
Outdoorový klub KR Blansko:
Přestože po sněhu není v našem okolí v letošní zimě ani památky, vypravili jsme se do odlehlého polesí na Boskovicku v doprovodu pana polesného, který nám na každém kroku otvíral oči a upozorňoval na zajímavosti života v lese. Zodpovídal naše zvědavé dotazy a společně jsme spočítali, kolik roste v lese stromů. Potom jsme už spěchali do vyhřáté lesní chaty, v které nám paní polesná předem zatopila. U společného stolu z masivních prken jsme se seznámili s mysliveckou mluvou, prohlédli si paroží daňčí a srnčí zvěře, porovnávali rozdíl zubů a čelistí srnce a lišky a dostali odpověď na každou otázku. Na zpáteční cestě jsme si prohlédli kaliště (koupelnu) divokých prasat a vytěžené dříví. Opět jsme se přesvědčili, že zázraky stvoření najdeme přímo za našimi humny.
Průzkum jeskyně Býčí skála
9.1.2011
Outdoorový klub KR Blansko:
V doprovodu zkušeného jeskyňáře jsme pronikli do vzdálených chodeb jeskyně Býčí skála.
Prohlédli jsme si místo pravěkého pohřbu i místo nálezu sošky býčka, podle kterého nese jeskyně své jméno. Brzy jsme dorazili k prvnímu sifonu. Je to snížené místo, kde je celá chodba v délce desítek metrů zcela zalitá vodou a běžně tudy mohou proplavat jen odvážní speleopotápěči jako náš průvodce. Potom jsme se dostali k prvním krasovým útvarům ve formě závojů. Na zpáteční cestě jsme ještě měli možnost prolézt úzkou a nízkou křivolakou jeskynní chodbou nazývanou „plazivka“. Bylo to tak zajímavé, že si ji někteří prolezli dokonce tam i zpět. Děkujeme jeskyňáři Mirkovi za zajímavý zážitek.

Zpět na seznam roků