Milí farníci a všichni dobré vůle. Nezapomínejme, že služba druhým je naší ctí. Kdo pomáhá, nehazarduje! Na přímluvu sv. Josefa vám žehná Otec Jiří

Seznam galerií roku 2011

Vodní hrátky
18.12.2011
Outdoorový klub KR Blansko:
Na čtvrtou neděli adventní se sešel na bazéně rekordní počet zcela malých i větších dětí, mládeže i rodičů. Ti nejmenší se společně s rodiči a paní instruktorkou nejprve osmělovali v mělké vodě. Jejich pestrý rej se brzy změnil ve veselé dovádění. Starší účastníci usedli do kanoe a kajaků a s pádly v ruce brázdili hladinu bazénu křížem krážem. Chvíli hráli vodní pólo, potom mrštně přelézali z jedné lodě na druhou. Největší pozornost upoutali potápěči. Komu se v deseti letech poštěstí, aby dostal do úst dýchací náustek a na záda láhev se stlačeným vzduchem? Teď již jen nasadit  potápěčskou masku a ploutve a pod bedlivým pohledem instruktora mizíme v hlubinách...
Děkujeme všem instruktorům (Jitka, Tomáš, Michal, Ondřej, Věrka, Vláďa a Monika) za nezapomenutelné chvíle.
Lezecká stěna
17.11.2011
Outdoorový klub KR Blansko:
Když opadá listí, sluníčko se skryje do oblaků a venku je jen mlha a vlhko, sejdeme se ve vyhřáté tělocvičně, kde jsou po stěnách připevněné nejrůznější barevné výstupky - horolezci jim říkají chyty a stupy. Vezmeme si sedací úvazek a bezpečně se přivážeme na jistící lano. Pak už záleží jen na nás, jak vysoko vyšplháme. A dolů nás pohodlně spustí kamarád na laně. To vše jsme prožili ve čtvrtek 17. listopadu na lezecké stěně v Kuřimi.
Lanové centrum
28.9.2011
Na svatého Václava se naše početná skupina dívek i chlapců vypravila do Brna na Lesnou, kde stojí dobře ukotvené vysoké dřevěné kůly s napjatými barevnými lany. Nejprve jsme se rozehřáli hrou na draka a pak cvičili rovnováhu na nízkých lanových překážkách. Poté nás instruktoři Hanka a Honza naučili obléknout si správně bezpečnostní celotělový úvazek a ochrannou přilbu a navzájem se jistit pomocí lana a jistící pomůcky „kyblíku". Vysoké lanové překážky jsou vysoké, skutečně se dotýkají až nebe. Snad i díky slunečnému počasí (a překonání malého strachu v sobě, velké odvaze a podpoře svých kamarádů) jsme všude vylezli, prolezli a přelezli. Nakonec si někteří z nás skočili do volného prostoru pro pytel blech :-)
Odvážit se něčeho zcela nového byla supr výzva, mega zážitek, prostě úžasný!
Svatováclavské hody - Olomučany
25.9.2011

Gardenparty (zahájení školního roku)
2.9.2011
Zahájení letošních dětských mší svatých (při ní přijali požehnání na cestu do školy všichni naši prvňáčci s aktovkami). Po mši svaté se konala tradiční Garden party.
Salza
11.-18.8.2011
Táboření s vodní a vysokohorskou turistikou u řeky Salzy (Rakousko)
Gardenparty (zakončení roku)
17.6.2011

První svaté přijímání
12.6.2011

Přehlídka divadel - Slunovrat
15.5.2011
Přehlídka dětských divadelních souborů v Blansku na Katolickém domě. Účastnily se soubory z Rájce-Jestřebí, Bořitova, Jedovnic a Blanska
Splutí Svitavy
1.5.2011
Outdoorový klub KR Blansko:
Přes naše území bude přecházet studená zvlněná fronta ...
Zpočátku to vypadalo, že počasí nás pořádně zkropí, ale protože cca 60 lidiček si řeklo, že "voda jako voda" a nenechalo se ničím odradit, užili jsme si nádhernou neděli na řece Svitavě.
Orientační běh
27.3. 2011
Outdoorový klub KR Blansko:
Orientační běh byl nazvaný Hon na lišku. Pro nás všechny to byla úplně první zkušenost s rádiovým orientačním během. To ale vůbec nevadilo, protože organizátoři nám vše rádi vysvětlili a my jsme si mohli „rádia“ a hledání kontrol po sluchu vyzkoušet na krátké liniové (vyfáborkované) trati.
Celé odpoledne pro nás bylo novým a velice zajímavým zážitkem a pípání signálu kontroly nám v uších znělo ještě dost dlouho.
Procházka zimním lesem
6.3.2011
Outdoorový klub KR Blansko:
Přestože po sněhu není v našem okolí v letošní zimě ani památky, vypravili jsme se do odlehlého polesí na Boskovicku v doprovodu pana polesného, který nám na každém kroku otvíral oči a upozorňoval na zajímavosti života v lese. Zodpovídal naše zvědavé dotazy a společně jsme spočítali, kolik roste v lese stromů. Potom jsme už spěchali do vyhřáté lesní chaty, v které nám paní polesná předem zatopila. U společného stolu z masivních prken jsme se seznámili s mysliveckou mluvou, prohlédli si paroží daňčí a srnčí zvěře, porovnávali rozdíl zubů a čelistí srnce a lišky a dostali odpověď na každou otázku. Na zpáteční cestě jsme si prohlédli kaliště (koupelnu) divokých prasat a vytěžené dříví. Opět jsme se přesvědčili, že zázraky stvoření najdeme přímo za našimi humny.
Průzkum jeskyně Býčí skála
9.1.2011
Outdoorový klub KR Blansko:
V doprovodu zkušeného jeskyňáře jsme pronikli do vzdálených chodeb jeskyně Býčí skála.
Prohlédli jsme si místo pravěkého pohřbu i místo nálezu sošky býčka, podle kterého nese jeskyně své jméno. Brzy jsme dorazili k prvnímu sifonu. Je to snížené místo, kde je celá chodba v délce desítek metrů zcela zalitá vodou a běžně tudy mohou proplavat jen odvážní speleopotápěči jako náš průvodce. Potom jsme se dostali k prvním krasovým útvarům ve formě závojů. Na zpáteční cestě jsme ještě měli možnost prolézt úzkou a nízkou křivolakou jeskynní chodbou nazývanou „plazivka“. Bylo to tak zajímavé, že si ji někteří prolezli dokonce tam i zpět. Děkujeme jeskyňáři Mirkovi za zajímavý zážitek.

Zpět na seznam roků