Oslavy sv. Martina

Farnost Přidáno: 15. listopadu 2019

Farnost společně se městem oslavila svého patrona

Jak je již tradicí, farnost společně se městem oslavila svátek sv. Martina, našeho patrona. S tímto svátkem ožívá celé město Blansko mnoha akcemi. Naše farnost přivítala Martina na farní zahradě. K pěkné atmosféře přispěly hlavně děti, které sem doputovaly se svými lucerničkami.

Vyvrcholením celého programu byla děkovná mše. Při této bohoslužbě byly přineseny plody úrody jako poděkování za celý rok a jako prosba na rok příští. Letos byly oslavy spojené také s 30. výročím obnovené svobody a svatořečení sv. Anežky, které má význam pro celý náš národ. Proto jsme na závěr mše obnovili závazek lidskosti. Po závěrečném požehnání se velké množství lidí z celého města spojilo v jeden průvod do zámku, kde oslavy pokračovaly.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a oslavách patrona naší farnosti.

Všechny fotky nalezenete v následujících albech: