Oslavy sv. Martina

Farnost společně se městem oslavila svého patrona

Farnost 15. listopadu 2019

Fotogalerie Hodová mše (12 snímků)

Jak je již tradicí, farnost společně se městem oslavila svátek sv. Martina, našeho patrona. S tímto svátkem ožívá celé město Blansko mnoha akcemi. Naše farnost přivítala Martina na farní zahradě. K pěkné atmosféře přispěly hlavně děti, které sem doputovaly se svými lucerničkami.

Vyvrcholením celého programu byla děkovná mše. Při této bohoslužbě byly přineseny plody úrody jako poděkování za celý rok a jako prosba na rok příští. Letos byly oslavy spojené také s 30. výročím obnovené svobody a svatořečení sv. Anežky, které má význam pro celý náš národ. Proto jsme na závěr mše obnovili závazek lidskosti. Po závěrečném požehnání se velké množství lidí z celého města spojilo v jeden průvod do zámku, kde oslavy pokračovaly.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a oslavách patrona naší farnosti.

Všechny fotky nalezenete v následujících albech: