Od pondělí 11. března do čtvrtka 11. dubna je plánované malování kostela. Více informací

Betlémské světlo na dětské mši

Děti betlémským světlem prozářily kostel.
22. prosince 2017
Fotogalerie Betlémské světlo (35 snímků)

Na začátku dětské mše sv. se děti s lucerničkami shromáždily v předsíňce, kde jim ministranti předali betlémské světlo. Mše sv. pak začala netradičně, do zcela ztemnělého kostela přicházeli ministranti s dětmi pouze za svitu svíček. Betlémské světlo rozzářilo celý kostel a všichni zažili krásnou atmosféru, kterou tento vzácný plamínek přináší mezi lidi. 

Po tradiční scénce, tentokrát o sv. Františku z Assisi, zakladateli živých betlémů, bylo odměněno 16 dětí, které se zapojily do soutěže ve farním časopisu Pláštík. Na závěr si jako vždy připravila schola s dětmi ukazovací písničku. Děti si pak mohly odnést betlémské světlo domů a uchovat si ho tak až do Vánoc.