Ohlášky 14. týdne - Květná neděle

Sobota - 9. 4. 2022 Sv. Marie Kleofášova
9:30-12:00 JEDOVNICE: Velikonoční svátost smíření
17:55 Za Josefa a Josefu Formánkovy a rodiny Formánkovu, Plchovu a Kratochvílovu, (žehnání kočiček)
Neděle - 10. 4. 2022 Květná neděle
7:00 Na poděkování za 25 let manželství (Kouřilovi), (žehnání kočiček)
8:45 Za naše farní společenství, (žehnání kočiček na dvoře, průvod do kostela a zpívané pašije)
10:45 Olomučany - bohoslužba slova, žehnání kočiček
14:30-17:00 BLANSKO-KOSTEL: Velikonoční svátost smíření
14:30 Křížová cesta
Pondělí - 11. 4. 2022 Svatý týden
17:45 Za zemřelé: Ludmila Ondroušková, Rudolf Jeřábek
Úterý - 12. 4. 2022 Svatý týden
6:30 Za † manžela a dvoje rodiče
Středa - 13. 4. 2022 Svatý týden
11:00 Pohřební obřad - Mária Lišková
13:00 Pohřební obřad - Elfrída Badurová
17:00 Křížová cesta
17:45 Za 30 let života a za 85 let života (Šamonilovi)
Čtvrtek - 14. 4. 2022 Zelený čtvrtek
9:00 Brno - katedrála, missa chrismatis
19:00 Obřady Zeleného čtvrtku
Pátek - 15. 4. 2022 Velký pátek - PŘÍSNÝ PŮST
15:00 Obřady Velkého pátku
Sobota - 16. 4. 2022 Bílá sobota
9:00-16:00 Soukromá modlitba u Kristova kříže a u Božího hrobu
21:00 Velikonoční obřady
Neděle - 17. 4. 2022 Velikonoční neděle - slavnost Zmrtvýchvstání Páně
7:00 Za Mariánskou družinu - žehnání pokrmů
8:45 Za naše farní společenství - žehnání pokrmů
10:45 Olomučany - mše svatá a žehnání pokrmů
Další informace - počítáno od neděle 10. 4. 2022

»   Velikonoční svátost smíření je DNES v KOSTELE! V týdnu pak před bohoslužbami.

»   Dnes vedou křížovou cestu ministranti.

»   V pondělí zve KLAS na 15:00. Hlavní téma: Naše dětství – školní brigády, domácí práce.

»   V pondělí po mši svaté je na nové faře porada kostelníků a zástupců dalších služeb (ministranti a další pozvaní) k velikonočním obřadům.

»   Příprava na první svaté přijímání a první svátost smíření pokračuje pro přihlášené děti v úterý v 17:00 v kostele.

»   Na Zelený čtvrtek dopoledne je pro školáky připravená obdoba židovské velikonoční večeře. Kvůli zajištění místa a jídla je třeba děti přihlásit do úterý! Podrobnosti na plakátě a stránkách.

»   Na Zelený čtvrtek po skončení večerního obřadu zveme na tichou modlitbu všemi blanenskými ulicemi. Prosím, vyberte si je a zapište se pod kůrem.

»   Na Velký pátek si mohou zájemci (i celé rodiny) přijít dopoledne vytvořit mozaikový kříž. Podrobnosti na plakátě a stránkách.

»   Na Velký pátek se bude klapat: ráno v 8:00, po obřadech v 16:00 a večer ve 20:00 hod. Prosíme velké i malé chlapy, aby nahlásili své počty přes jednoduchý formulář (kontaktní osoba: Ondřej Šidlo). Klapačky a řehtačky zapůjčíme (děkujeme Janu Pořízkovi za jejich servis).

»   Na Bílou sobotu bude otevřen kostel k modlitbě u Božího hrobu od 9:00 do 16:00 hod. Dopoledne bude pan Jiří Daniel z Olomučan plést na dvoře pro zájemce pomlázky.

»   Na Bílou sobotu si prosím přineste na noční obřady svou (nejlépe křestní) svíčku.

»   Na Velikonoční neděli se budou po bohoslužbách žehnat pokrmy, které si přinesete. Do rodin s dětmi nabídneme tradiční vajíčkovou svíčku k modlitbě za Otce Jiřího po celou velikonoční dobu.

»   Farní pouť letos plánujeme na sobotu 7.5. (Nová Říše, Kostelní Vydří a Velké Meziříčí a setkání s P. Martinem Mokrým a jáhnem Jiřím Dyčkou). V týdnu najdete na stolku pod kůrem zapisovací arch. Přihláška bude přijatá s úhradou ceny (podrobnosti budou uvedeny na archu).

»   Naše mládež z náboženství pro druhý stupeň instalovala krátkou křížovu cestu v areálu zahrady. Vhodná zejména pro rodiny s malými dětmi, rodiče čekající na své děti a hlavně také na Velký pátek od rána do obřadů pro všechny.

»   I nadále můžete využít outdoorové křížové cesty v Blansku a okolí: na našich stránkách jsou blíže popsané trasy: nad Písečnou, proti potoku Sloupečník, na vrstevnici pod Hořicemi, po stezce na Češkovice (od Palavy), ale také okolo Ráječka nebo Jestřebí. Děkujeme všem dobrovolníkům, zejména z řad skautů, za jejich přípravu!

»   Děkujeme všem, kdo jste pomáhali při sobotním velikonočním úklidu, při zajištění liturgie, hudby, výzdoby k Velikonocům a v neposlední řadě i se zajištěním programu pro děti a mládež.

»   Mládež od 18 let (od 14 let s dospělým garantem) se může přihlašovat na letní Celostátní setkání mládeže v ve Hradci Králové.

»   Rodiny s dětmi zveme na návštěvu našich nových několikadenních jehňátek :)