Ohlášky 39. týdne - 27. neděle v mezidobí

Sobota - 2. 10. 2021 Svatí naši andělé strážní
10:00 Svatební obřad: Pavel Nečas a Ivana Brodecká
17:55 Na poděkování za 50 let manželství (Fránkovi)
Neděle - 3. 10. 2021 27. neděle v mezidobí
7:00 Za Věru Palatkovu a duše v očistci
8:45 Za naše farní společenství
10:30 Olomučany - hodová mše svatá
Pondělí - 4. 10. 2021 Sv. František z Assisi
17:45 Za zemřelé: Jarmila Ryšánková, Vladimír Šolc
Úterý - 5. 10. 2021 Sv. Palmác
Středa - 6. 10. 2021 Sv. Bruno
17:45 Na poděkování za 30 let života a za celou rodinu (Š.Novotný)
Čtvrtek - 7. 10. 2021 Panna Maria Růžencová
Pátek - 8. 10. 2021 Sv. Ragenfreda a Reparáta
17:45 Na poděkování za 65 let života a za celou rodinu (M.Vykydalová)
Sobota - 9. 10. 2021 Sv. Inocenc Canoura Arnau
17:55 Za † Annu Foitovu a manžele Urbánkovy
Neděle - 10. 10. 2021 28. neděle v mezidobí
7:00 Za živou a † rodinu Křížovu, Plchovu a Pavelkovu
8:45 Za naše farní společenství
10:30 Olomučany - bohoslužba slova
Další informace - počítáno od neděle 3. 10. 2021

»   Dnes v 18:00 začíná v kostele první přednáškou Seminář obnovy v Duchu Svatém, který povede Otec Petr Beneš. Srdečně zveme přihlášené i ještě váhající!

»   Měsíc říjen je tradičně věnován modlitbě růžence. Mám velkou prosbu na rodiny (s dětmi) a další skupinky, abyste si vzali na starosti vedení modlitby růžence před večerními bohoslužbami (od 17:10). Rozpis je na stolku pod kůrem. Před oltářem bude klekátko (může na něm klečet i víc osob) a mikrofon. Růženec si vezměte prosím svůj. V pondělí se modlí radostný, ve středu světla, v pátek bolestný a v neděli slavný.

»   Děkujeme ženám, které se zapojí v úterý na Lotosu do pečení koláčů pro naši Charitu v rámci dobročinné akce Koláč pro hospic.

»   V úterý je v kostele na oratoři další Katecheze dobrého pastýře pro školkové děti (16:30) a mladší školní (17:00). Vstup přes dětskou kapli.

»   Ve středu během dne můžete podpořit Domácí hospic svatého Martina zakoupením koláčů. Stánek naší Charity bude v centru města.

»   Ve čtvrtek bude ve foyer radnice pravidelná společná modlitba křesťanů z Blanska. Začátek v se 17:30 hod.

»   V pátek je další dětská mše svatá. V 16:30 je schůzka ministrantů, včetně přípravky (sraz u kostela). Na Staré faře je od 16:30 zkouška scholy (i sem zveme nové kluky a děvčata!) a v 17:00 je na Staré faře Sedmikrásek pro nejmenší.

»   V pátek se na dětské mši svaté čte příběh se vztahem k nedělnímu evangeliu. Předčítají naši senioři. Citát z evangelia, příběh i motivační nápady pak najdou rodiny i na nástěnce v předsíni a na našich stránkách.

»   V pátek po mši svaté je na Lotosu spolčo 6.-8. třída. Sraz u kostela.

»   V sobotu je Misijní vycházka do Křtin. Sraz je u mostu před nádražím v 8:00 a návrat autobusem v 15:30 hod. Doprovází misijní pes-hlídačka.

»   V neděli po každé mši svaté bude na farním nádvoří naše PA Vendula Zachovalová zapisovat nové donátory PULSU a přijímat příspěvky na PULS od těch z vás, kdo je neposíláte přes účet. Děkujeme za podporu fondu budoucnosti naší diecéze.

»   V sakristi jsou k vyzvednutí jako dárek fotografie pro biřmované a ještě knížečka od Otce biskupa.

»   Naše farnost odebírá Katolický týdeník, aby se v každé domácnosti za týden přečetl. Nabízí pestré a poučné čtení. Proto prosíme o pozornost, odebírejte jej, čtěte, nabízejte své rodině i v okolí. Děkujeme za podporu křesťanského tisku!

»   V čajovně jsou nevyzvednuté plechy a krabičky od pečiva, které jste přinesli na biřmovací kavárnu.

»   V pátek a sobotu proběhnou volby do parlamentu. Nechci přímo radit, koho volit, ale vím určitě, koho byste volit neměli. Kdo neví, ať se zeptá. A zejména mládež od 18 let už by neměla za sebe nechat rozhodovat ulhané politiky!!