Ohlášky 42. týdne - 29. neděle v mezidobí - misijní

Úterý - 22. 10. 2019 Sv. Nunila
Středa - 23. 10. 2019 Sv. Etelfleda
16:15 Senior centrum - bohoslužba slova
17:45 Na poděkování za 80 let života a za rodinu Komárkovu, Doležalovu a Valovu (M. Komárkovu)
Čtvrtek - 24. 10. 2019 Sv. Maglorius
Pátek - 25. 10. 2019 Sv. Kryšpín
17:45 Za živou a † rodinu Jelínkovu a Votápkovu
Sobota - 26. 10. 2019 Sv. Eáta
13:00 Nemocnice - bohoslužba
17:55 Za Annu Foitovu a manžele Urbánkovy
Neděle - 27. 10. 2019 30. neděle v mezidobí
7:00 Za živou a † rodinu Křížovu, Plchovu a Pavelkovu
8:45 Za naše farní společenství
10:45 Olomučany - mše svatá a společná svátost nemocných!
Další informace - počítáno od neděle 20. 10. 2019

»   Dnes srdečně zveme na Katolický dům. Připomeneme si 50 let od založení chrámové schóly dětí a mládeže. Začátek v 15:00 hod.

»   Dnes rovněž začíná Duchovní obnova v Duchu svatém, se začátkem pro všechny přihlášené v 18:00 hod. Hlídání dětí (na Lotosu) zajištěno. Bližší informace u pastorační asistentky Venduly Zachovalové. Těšíme se, těšte se :)

»   Dnešní sbírku i výtěžek misijní kavárny a jarmarku věnujeme na misijní službu církve. Děkujeme misijnímu klubku i dárcům!

»   Děkujeme všem, kdo v týdnu pomáhali: maminky s dětmi (i dva tatínkové :) za pečení koláče pro hospic, dále maminkám se školáky za pečení a zdobení svatomartinských perníčků, vedoucím ministrantů za starost o mladší při přespání na Lotosu, členům misijního klubka a dalším za přípravu misijní kavárny a jarmarku a všem dalším, kdo pomáháte životu naší farnosti!

»   Jménem ředitele naší Oblastní Charity Pavla Kolmačky děkujeme zejména za pomoc s koláčem pro hospic. V minulém týdnu bylo jeho prodejem získáno přes sto tisíc korun na nákup zdravotních přístrojů, což je dvakrát víc, než obvykle!

»   V pátek se jednou za rok otvírá Císařská jeskyně u Ostrova k poutní mši svaté. Začátek v 10:30 hod. Je třeba se dostavit půl hodiny předem a mít dobré oblečení.

»   V pátek je od 16:30: schůzka ministrantů (přípravka sraz v kostele, starší sraz na Lotosu(!), zkouška schóly a pro malé Sedmikrásek na Staré faře. Tématem dětských mší svatých je letos kostel a liturgie.

»   Na sobotu je naplánován generální úklid kostela a okolí před dušičkami a svatomartinskými hody. Prosíme o pomoc velké i malé, přijít můžete od rána kdykoli během dopoledne. Občerstvení zajištěno (hlavního kuchaře jáhna Oldřicha, který bude na svatbě, zastoupí akolyta Petr Haresta :)

»   V sobotu uzavřou v Bobrové (SK) svátost manželství František Forbelský z Blanska a Veronika Vrábľová z Námestova.

»   Měsíc říjen je z přání Svatého Otce věnován podpoře misií. Modlete se prosím i v každé rodině modlitbu na lístku (je ke stažení i na stránkách www.missio.cz).

»   Na Katolickém domě v knihovně už jsou k dispozici kalendáře 2020.

»   Otec Petr Beneš z farnosti Brno-Židenice nabízí volná místa na farní pouť do Svaté země v únoru 2020. Podrobnosti na nástěnce.

»   HLEDÁ SE vánoční strom pro kostel :) Pokud byste věděli o stromu ve výši cca 4-5 m, který by jeho majitel byl ochotný darovat kostelu pro letošní vánoční výzdobu, dejte prosím vědět.