Ohlášky 5. týdne - 4. neděle v mezidobí

Sobota - 2. 2. 2019 Svátek Uvedení Páně do chrámu - Hromnice
13:00 Nemocnice - bohoslužba
17:55 Na poděkování za 90 let života (M.Starycha)
Neděle - 3. 2. 2019 4. neděle v mezidobí
7:00 Za † Annu Dyčkovu, rodinu Dyčkovu, Balákovu, Dvořáčkovu a Jakubů - a svatoblažejské požehnání
8:45 Za naše farní společenství - a svatoblažejské požehnání
10:45 Olomučany - bohoslužba slova a svatoblažejské požehnání
Pondělí - 4. 2. 2019 Sv. Jana de Valois
17:00 Vranov - mše svatá, Otec biskup Vojtěch ustanoví nového generálního vikáře (Otce biskupa Pavla) a poděkuje dosavadnímu, Otci Jiřímu Mikuláškovi
17:45 Za zemřelé: Marie Sýkorová, Zdeněk Jakubec
Úterý - 5. 2. 2019 Sv. Dobruše
17:00 Spešov - mše svatá a svatoblažejské požehnání
Středa - 6. 2. 2019 Sv. Brinolf Algotsson
16:15 Senior centrum - mše svatá a svatoblažejské požehnání
17:45 Za † rodiče Kudrnovy a za živou rodinu Šebelovu
Čtvrtek - 7. 2. 2019 Sv. Ríša
Pátek - 8. 2. 2019 Sv. Josefína Bakhita
17:45 Za rodinu Blatovu a Čapkovu
Sobota - 9. 2. 2019 Sv. Apolónie
13:00 Nemocnice - bohoslužba
17:55 Na poděkování za 70 let života
Neděle - 10. 2. 2019 5. neděle v mezidobí
7:00 Za dar života a víry
8:45 Za naše farní společenství
10:45 Olomučany - mše svatá
Další informace - počítáno od neděle 3. 2. 2019

»   Příprava na 1. svaté přijímání bude i letos probíhat během postní a velikonoční doby, v pátky, v 16:00 hod na KD. Přihlášky a další informace (termíny a pod.) jsou k dispozici v sakristii a nebo na farních stránkách. Uzávěrka přihlášek je na masopustní neděli 3.3.2019.

»   V úterý večer je na KD beseda s Radkou Konvičkovou opůlroční svatební cestě napříč Evropou.

»   V pátek bude dětská mše svatá! Od 16:30 hod mají schůzky: Sedmikrásek pro malé děti, schůzka ministrantů, zkouška sborečku k dětské mši svaté a náboženství pro II.stupeň.

»   Večery mladých pokračují setkáním mládeže našeho děkanátu v pátek ve Křtinách. Začátek v 17:00 a téma: O Panamě po Panamě.

»   Prosíme donátory z farnosti, kteří si ještě nevyzvedli dopis s výroční zprávou PULSu a potvrzením o daru, ať se pro ně staví teď po mši svaté v dětské kapli.. Děkujeme za pomoc!

»   Jarňáky na Lotosu s Tomem Zachovalem. Přihlášky přes internetové stránky DDM Blansko. Ještě jsou volná místa.

»   Setkání pomocníků v pastoraci blanenského děkanátu se bude konat v sobotu 23.2. na Katolickém domě. Zváni jste všichni, kdo konáte jakoukoliv službu. Přednášet bude také Otec biskup Pavel a na poledne zakončí setkání mší svatou

»   Srdečně zveme (i nové tváře :) do společenství mládeže 12+ každý druhý pátek po dětské mši svaté na Lotosu prožít krásné a pestré společenství a další akce! Vedou Verča a Káťa.

»   Rodiče malých dětí, kteří ještě nedostali od Otce Jiřího vánoční dárek: katechismus pro děti You Cat for Kid´s, se pro něj mohou zastavit v sakristii.

»   V únoru budeme připravovat malování kostela. Bohoslužby se pak asi na měsíc (březen) přestěhují do Katolického domu. Až bude potřeba, poprosíme o pomoc s úpravami sálu a zázemí, abychom i tam mohli slavit důstojnou liturgii. Děkujeme!

»   Kroužek vaření a stolování: Zájemci, kteří se v týdnu ozvali, mají první informační schůzku v pátek v 16:30 na Staré faře a tam se domluví, jak dál.

»   Avízo Katolického domu: Společnost Katolického domu se rozhodla obnovit letos masopustní maškarní Šibřinky s kapelou Sprint. Budou se konat v pátek 1.3. (od 20:00) na KD. Program má v režii Drakaťák. Na přípravu masek je tedy času dosti. A o masopustní neděli 3.3. (od 14:00) zve SKD spolu s Kolpingovou rodinou Blansko na tradiční dětský maškarní karneval.