Ohlášky 10. týdne - 4. neděle postní

14:30 Křížová cesta
Pondělí - 12. 3. 2018 Sv. Domna
17:45 Na poděkování s prosbou o Boží požehnání pro celou rodinu
Úterý - 13. 3. 2018 Sv. Patricie (Vlasta)
6:30 Postní roráty - Na poděkování za uzdravení a za Boží pomoc
Středa - 14. 3. 2018 Sv. Matylda
16:15 Senior centrum - bohoslužba slova
17:00 Křížová cesta
17:45 Za † Petra a Františka Štrajtových a za duše v očistci - společná svátost nemocných
Čtvrtek - 15. 3. 2018 Sv. Leokricie
6:30 Postní roráty - Za rodinu Holubcovu
18:00 Koncert Rastislav
Pátek - 16. 3. 2018 Sv. Papas
17:45 Na poděkování za 30 let života (M.Mrázková)
Sobota - 17. 3. 2018 Sv. Jan Sarkander
13:00 Nemocnice - bohoslužba
17:55 Za † rodiče a prarodiče Hejčovy
Neděle - 18. 3. 2018 5. neděle postní
7:00 Za † Františka a Marii Špirudovy a živou rodinu
8:45 Za naše farní společenství
10:45 Olomučany - bohoslužba slova
14:30 Křížová cesta
Další informace - počítáno od neděle 11. 3. 2018

»   DNES ve 14:30 povedou křížovou cestu děti z náboženství. Srdečně zveme i s rodiči!

»   Rodiče malých dětí a školáků prosíme, aby si vyzvedli prázdné kartičky a děti na ně namalovaly velikonoční pozdrav pro naše seniory. Odevzdejte je, prosím, příští neděli Otci Jiřímu.

»   Otec biskup se obrací na všechny odvážné kluky, aby se nebáli aspoň jednou uvažovat o tom, že by se stali knězem. Potřebná je maturita a přihláška, která se předává Otci biskupovi.

»   Otec biskup zve také mládež k týdnu modliteb a na setkání před Květnou nedělí. Týden modliteb začne příští neděli. Na diecézní setkání (24.3.) mládeže (od 6.tříd a primy se včas přihlaste přes farní stránky kvůli společné jízdence!

»   V pondělí bude v 15:00 na Senior pointu další setkání KLASu. Na programu přednáška paní Pavly Šimkové na téma Mezigenerační vztahy a cvičení vyjadřovacích schopností a hraní se slovy.

»   Ve středu bude při večerní mši svaté společné udělování svátosti nemocných. Tuto svátost má přijmout každý katolík, který je vážně nebo dlouhodobě nemocný, jak tělesně, tak duševně, nezáleží na věku. Umožněte prosím i vašim příbuzným toto společné slavení, pokud jim to zdravotní stav dovolí!

»   Ve čtvrtek v 18:00 vystoupí v kostele Rastislav s Mozartovým Requiem.

»   V pátek v 16:00 na KD pokračuje příprava na první sv. přijímání. Po ní následují: tvoření, schůzka ministrantů, náboženství pro II.stupeň, Sedmikrásek, sboreček a dětská mše svatá.

»   V pátek mají závěrečné - společné - setkání biřmovanci. Účast všech nutná, přizvěte prosím i své kmotry. Setkání proto proběhne na Katolickém domě.

»   Na sobotu je naplánovaný generální úklid kostela a okolí. Začne se v 8 hod, občerstvení zajištěno. Ministranti mají sraz v 8:30 a po hodině práce půjdou společně dělat pomlázky!

»   Od března do září bude probíhat generální oprava ulice Komenského. Sledujte prosím zprávy z města a počítejte s tím, že nebude možné jezdit s auty k faře!

»   V postní době nenoste prosím k obětním darům květiny. Přispět můžete na velikonoční výzdobu.

»   Vše, co během postní doby ušetříme postem a sebeovládáním, máme darovat potřebným. Prosíme rodiny, aby se zapojily i s dětmi a na konci postní doby opět spojíme prostředky a potřebným společně pomůžeme prostřednictvím naší Charity.