Inspirace k prožití 40 dní s Pánem

Farnost Přidáno: 14. února 2024

Tato zpráva byla skryta 28. února 2024 a již není aktuální
Aplikace, postní kalendáře, inspirativní videa

Poselství papeže Františka k postní době 2024

Pastýřský list českých a moravských biskupů k postní době 2024

Aplikace pro chytrá zařízení

  • Malý průvodce postní dobou v tištěné podobě je k dispozici vzadu v kostele, zároveň je možné stáhnout app pro android a pro apple
  • Postní kapky pro android

Projekty katechetických center:

  • Katechetické centrum brněnského biskupství pro postní dobu připravilo aktivitu inspirovanou Podobenstvím o rozsévači. Zaměřuje se na to, jak evangelizovat - připravit „půdu“ ve svém srdci, aby v něm mohlo zakořenit Boží slovo. Na každý týden bude vybrána jedna oblast života, na kterou se aktivity zaměřují. Více
  • Katechetické centrum Olomouc připravilo pro letošní postní dobu hned několik podnětů. Pro dospělé je k dispozici kalendář s aktivitami, které nám mohou pomoci zbavit se zatěžujících myšlenek a připravit se na hlubší prožití velikonočních událostí. Pro děti je pak připravený tvořivý postní kalendář. Více
  • Katechetické centrum v Hradci Králové připravilo metodický materiál, ve kterém se společně (mládež, rodiče či prarodiče) můžete zamyslet nad událostmi Ježíšova vzkříšení. Program pracuje s fiktivními bulvárními novinami – Jeruzalémskými listy, které jsou plné článků o „kauze prázdný hrob“, tedy o alternativních vysvětleních, proč byl Ježíšův hrob prázdný. Prozkoumejte tyto zásadní události a otázku vzkříšení a naučte se společně rozkrýt principy dezinformací. Více

Další

  • Papežská misijní díla pro rok 2024 připravili modlitbu papeže Františka na pěti prstech, k níž můžete přidat ještě menší pouť ke kříži ve svém okolí. Materiál naleznete také vzadu v kostele.Více
  • Časopis Duha připravilo aktivitu Všichni jsem jedno tělo (k rozebrání vzadu v kostele). Zároveň v rámci této aktivity zve na postní experiment (on-line setkání pro děti)
  • Vlčí doupě to je název pro youtube kanál, který nabízí mnoho zajímavých inspirací a mimo jiné i pro postní dobu. Stačí kliknout.