Týden modliteb za mládež

Farnost Přidáno: 18. listopadu 2023

Tato zpráva byla skryta 24. listopadu 2023 a již není aktuální
Každý z nás se modlí. A v týdnu od 19.-25. listopadu je celá církev zvána ke společné modlitbě za mládež.

Mladý člověk je každý den pohlcován nepřeberným množstvím věcí, které jej odvádí od života s Kristem. Papež František v Lisabonu mladým lidem kladl na srdce: “Nezáříme tehdy, když se postavíme do světla reflektorů, nikoli, ty oslepují, takto nezáříme. Nezáříme, když vystavujeme dokonalý, uspořádaný a pěkně upravený obraz, i když se takto cítíme silní a úspěšní. Ne. Jsme prosyceni světlem, záříme, když přijmeme Ježíše a naučíme se milovat jako on. Milovat jako Ježíš: takto se rozjasníme, to nás přivádí k tomu, abychom byli dílem lásky.”  papež František (citováno z cirkev.cz)

Využijme proto Týden modliteb za mládež a společně se modleme za všechny mladé lidi, aby jim Pán dal sílu a odvahu zářit jako On na hoře Proměnění, naslouchat mu tak, jako On naslouchal svému Otci zde na Zemi a nebát se, tak jako se nebál On nést kříž až do konce. Celý blanenský děkanát vnímá důležitost této modlitby, a tak vytvořil modlitební štafetu. V Blansku se za mládež modlíme při mši svaté v pondělí 20.11. v 17:45. Každý den se také můžete přidat k modlitbě ve farním kostele, kterou povedou mladí (viz.plakátek) nebo využit nabídku TVNoe.