Neděle Božího slova

Farnost

Třetí neděle v mezidobí je slavena jako Neděle Božího slova na přání papeže Františka. Je otázkou naší svobodné vůle a rozhodnutí, jak často jsme Božím slovem zasaženi. Zda se tak děje při mši svaté či denně při lectio divina či jiné osobní modlitbě.

Vztah papeže Františka k Bibli, Božímu slovu, je inspirující pro všechny generace:

„Moji milí mladí přátelé, kdybyste viděli mou Bibli, možná by vás neoslovila,“ začíná František předmluvu. „Řekli byste: ‚Co? Toto je papežova Bible? Tak stará a tak opotřebovaná kniha!‘ Mohli byste mi také darovat novou, klidně za tisíc eur, ale nechtěl bych ji. Miluji svou starou Bibli, tu, která mě provázela polovinu mého života. Zná mou radost, byla smáčená mými slzami: je to můj neocenitelný poklad. Žiji z ní a za nic na světě bych ji nedal pryč.“ (převzato z www.pastorace.cz)

Otevřít aplikaci, začít číst, to je možné téměř kdekoliv a kdykoliv. Nabízíme tři tipy na aplikace s Božím slovem:

 

Přidáno: 22. ledna 2023