Týden modliteb za mládež 13.-20.11.2023

Farnost

Tato zpráva byla skryta 25. listopadu 2022 a již není aktuální

Smyslem Týdne modliteb za mládež je spojit se ve vzájemné modlitbě s mladými lidmi za mladé lidi. Modlit se může opravdu každý! A to z pohledu (pra)prarodiče, rodiče, vrstevníka či dítěte, které má v mladých vzor. Věříme, že každá i v našich očích nepatrná modlitba z upřímného srdce má smysl a Bůh si ji může použít pro obnovu mladé generace.

V našem blanenském děkanátu jsme vytvořili štafetu modlitby, kdy si den po dni předáváme "štafetový kolík" modlitby. Naše farnost jej drží v ruce ve čtvrtek. Společně se budeme modlit za mladé při adoraci, ve čtvrtek 17. 11. začátek v 17:45.

Přidáno: 7. listopadu 2022

Tématem letošního Týdne modliteb za mládež je ANO BOHU:

Mariino ANO BOHU! je zásadní součástí biblického úryvku, který nám papež František pro letošní rok předkládá: ,,Maria se vydala na cestu a spěchala.” (Lk 1,39). Bez ANO BOHU! by Maria neměla kam spěchat nebo by možná spěchala, ale jinou než Boží cestou. Více v poselství papeže Františka.

Pokud nemáte možnost připojit se k modlitbě v našem děkanátu, naší farnosti, je možné využít vysílání TV Noe. Každý den ve 12 hodin se bude přenášet mše svatá obětovaná za mladé lidi. Ve středu 16. 11. v 21:05 proběhne adorace a v neděli 20. 11. v 10:30 poběží přenos ze závěrečné bohoslužby z ostravsko-opavského diecézního setkání. A nebo zahrnout do své denní modlitby modlitbu za mládež.