Kdo má roušku - měl by sedět :)

Farnost

Od čtvrtka 24.9. platí další zpřísněná hygienická opatření. Proto jsme provedli v kostele tyto změny:

1) Ve všech uzavřených prostorách jsou roušky povinné a tedy i v kostele. Výjimky uvádí ministerstvo zdravotnictví (týkají se těch, kteří budou přednášet, číst Boží slovo, kázat a pod.).
2) Vodu v kropenkách ponecháváme, protože bude obohacena o desinfekci.
3) Ponecháváme rovněž pozdrav pokoje, protože bude možnost desinfekce rukou před svatým přijímáním (v zástupu čekajících).
4) Účastníci bohoslužeb musejí mít místa k sezení. V našem kostele je míst k sezení cca 300, což bohatě postačuje. V zásobě máme ještě pivní (sety).
Pokud máte jakékoli příznaky jakéhokoli druhu chřipky... (typu A, B, C, D, kočka přede) či nachlazení, tak zůstaňte prosím doma a o pomoc požádejte telefonicky! Tak jako si v době obrození zvykli lidé mít po ruce kapesník, tak se naučte nosit při sobě po kapsách a v kabelkách desinfekční mini-spreje a roušky do zásoby. Požehnané dny plné uzdravujících setkání přeju! O.Jiří
Přidáno: 21.9.2020