Pomáháme Blansku - 2: SBĚR POTRAVIN

Farnost

Tato zpráva byla skryta 31. 5. 2020 a již není aktuální

Blanenští skauti spojili síly s naší farností a vytvořili od 15.3.2020 po dohodě s Městem Blansko kontaktní stránky: pomahame-blansku . Na nich se evidovali dobrovolníci i zájemci o pomoc zejména pro tři akutní oblasti: šití ochraných roušek, hlídání školních dětí a pomoc seniorům v komunikaci s veřejným prostorem. Před Velikonocemi se rozběhla akce "Obrázkové Blansko", kdy obrázky od dětí nejen ozdobily veřejné plochy, ale i potěšily nejvíce osamělou skupinu společnosti: seniory. V těchto dnech se se otevírá další priorita, a to sběr potravin od dobrovolných dárců. Ty použije Charita Blansko ve spolupráci se sociálním odborem MÚ Blansko pro krizovou pomoc (např. matky samoživitelky, rodiče bez práce). Na rozdíl od potravin z Potravinové banky, které mají lhůtu trvanlivosti už krátkou, může tyto potraviny Charita skladovat delší dobu. Trvanlivé potraviny se budou průběžně vybírat v Informační kanceláři Blanka. Více na: pomahame-blansku .

Přidáno: 28.4.2020