Milí farníci a všichni kolem dobré vůle! :

Děkuju všem, kdo se v těchto dnech nasazujete, často velmi obětavě, do služby potřebným! Nebudu zde vypočítávat kdo všechno a co všechno, protože nebeský Otec to ví. A to stačí. Děkuju i všem, kdo se za ty všechny nasazené v terénu modlíte a povzbuzujete. Služba druhým je naší ctí. Kdo pomáhá, nehazarduje!  Na přímluvu svatého Josefa žehná Otec Jiří

Rouška jako od Veroniky 9

Farnost

Ústní roušky se intenzivně šijí po domácnostech obětavých švadlenek... Stovky roušek už jsme od začátku týdne předali zdravotníkům, úředníkům  blanenské radnice a dalším potebným... Na svatého Josefa večer svezli obětaví manželé Blatovi ode všech dokonce několik set nových roušek! Ty putovaly druhého dne prostřednictvím zástupců města zejména k praktickým lékařům, kteří svou obětavou službou odlehčují nemocnici, dále k lékárníkům nebo prodavačům. V pátek 20.3. zřizuje město Blansko druhou síť rozvozu a svozu roušek, které bude i samo distribuovat. Zájemkyním z řad zaměstnankyň radnice nebo široké veřejnosti poskytne už nastříhané díly a gumičky. Svoz i rozvoz bude probíhat bezkontaktně. Další ženy-švadlenky ochotné zapojit se do této sítě prosíme, aby se přihlásily na čislech 777 485 565 nebo 775 970 030, která najdete i s dalšími podrobnostmi na stránkách pomahame-blansku...  Naše dosavadní skupina, koordinovaná paní Blatovou (tel. 605856394), už může po těch hektických dnech trochu vydechnout, ale pokračovat budeme v této důležité službě i nadále a šít se v těchto dnech bude především pro město, z materiálu, který nám také poskytne. Díky za všechny obdarované!! O.Jiří  
Přidáno: 15.3.2020