Milí farníci a všichni dobré vůle. Nezapomínejme, že služba druhým je naší ctí. Kdo pomáhá, nehazarduje! Na přímluvu sv. Josefa vám žehná Otec Jiří

Svatováclavské hody

Olomučanský kostel zaplnila místní mládež.

Ostatní 6. října 2018

Fotogalerie Hody Olomučany (14 snímků)

O svátku svatého Václava se v Olomučanech konaly hody. Stárci a stárky i děti ze ZŠ a MŠ zaplnili kostel při slavnostní bohoslužbě v pátek 28. září.  V kázání jsme si připomněli původní význam slova mše, a totiž díkuvzdání. Poděkovali jsme tedy za všechno, co od Boha dostáváme, i když to na první pohled může vypadat jako maličkost.

Program hodů byl velmi pestrý. Mládež i děti se schází celý rok, aby připravily pro ostatní krásnou podívanou v podobě lidových tanců. Kromě toho nechybělo stavění májky, průvod, či hodová zábava. Děkujeme vední obce, manželům Danielovým i všem ostatním, kteří věnují svůj volný čas mladým a zachovávají tak důležité tradice.

Kompletní fotogalerie ze mše