Svatováclavské hody

Olomučanský kostel zaplnila místní mládež.

Ostatní 6. října 2018

Fotogalerie Hody Olomučany (14 snímků)

O svátku svatého Václava se v Olomučanech konaly hody. Stárci a stárky i děti ze ZŠ a MŠ zaplnili kostel při slavnostní bohoslužbě v pátek 28. září.  V kázání jsme si připomněli původní význam slova mše, a totiž díkuvzdání. Poděkovali jsme tedy za všechno, co od Boha dostáváme, i když to na první pohled může vypadat jako maličkost.

Program hodů byl velmi pestrý. Mládež i děti se schází celý rok, aby připravily pro ostatní krásnou podívanou v podobě lidových tanců. Kromě toho nechybělo stavění májky, průvod, či hodová zábava. Děkujeme vední obce, manželům Danielovým i všem ostatním, kteří věnují svůj volný čas mladým a zachovávají tak důležité tradice.

Kompletní fotogalerie ze mše