Beseda o Mongolsku

Beseda s otcem Jaroslavem Vracovským (salesián, misionář v Mongolsku)

Farnost 20. srpna 2018

Fotogalerie Beseda o Mongolsku (7 snímků)

Až z dalekého Mongolska k nám zavítal otec Jaroslav Vracovský, který právě tam působí již třetí rok jako misionář z řádu salesiánů. O životě v Mongolsku se s námi podělil ve svém povídání, které doprovázelo množství osobních zkušeností, fotografií a také malá výstavka předmětů a suvenýrů, z nichž některé byli k zakoupení. Otec Jaroslav také připomněl, že církev byla a je vždy primárně misijní. V misiích se totiž nedá spoléhat na lidské síly, protože ty jsou často dost omezené, ale je třeba se spoléhat na Boží působení. V Mongolsku je velká chudoba a církev tam působí teprve 26 let, i přesto je vidět z otce Jaroslava nadšení a touha hlásat Krista. Při organizace akce pomáhalo i naše blanenské Misijní klubko, které přispělo k tomu, že se nejednalo pouze o informativní setkání o misiích, ale svým způsobem především o modlitební setkání za misie. Pro další informace můžete navštívit webové stránky salesiánů působících v Mongolsku, kde je možné i přispět finančně. https://dbmongolia.org/cs/

Jiří Dyčka