Misijní kavárna

Děti pomáhaly dětem - připravily koláče na kavárnu, jejíž výtěžek se poslal na misie

Farnost 15. května 2018

Fotogalerie Misijní kavárna (17 snímků)

V sobotu 5. května 2018 probíhaly v domečku naproti staré faře přípravy na nedělní kavárnu, jejíž výtěžek byl věnován v duchu hesla „Děti pomáhají dětem“ Papežskému misijnímu dílu dětí (PMDD). Holky, slečny a ženy, které se sešly v domečku, pekly pod odborným vedením štrůdly, buchty, ale i taštičky a to vše s různými náplněmi. Děti se dozvěděly o místech, kde PMDD pomáhá a během pečení se stihly za děti na celém světě také pomodlit. Děti nejen připravovaly těsta, ale krájely ovoce a v neposlední řadě také cukrovaly. Svým pekařským umem přispěly i děti z Olomučan a Ráječka. V neděli na misijní farní kavárně pak měli všichni přítomní možnost vše ochutnat. Děti nejen vše upekly, nakrájely a připravily na talířky, ale nachystaly i nápoje a podílely se na závěrečném úklidu. 

Děkujeme dětem, jejich instruktorkám, ale také všem, kteří přispěli finanční částkou. Celková částka dobrovolných příspěvků činila 11.118 Kč. Výtěžek zašleme PMDD.