Děkanátní setkání spolupracovníků v pastoraci

Jedineční lidé z farností blanenského děkanátu na jednom místě.

Farnost 11. října 2022

Fotogalerie Děkanátní setkání spolupracovníků v pastoraci farnosti (3 snímky)

Děkanátní setkání pomocníků v pastoraci bylo inspirativní pro všechny, kteří se ho zúčastnili. Generální vikář O. Pavel Kafka nejen promluvil na téma Farnost včera, dnes a zítra, ale dal prostor i přítomným k zamyšlení se a vzájemné diskuzi na toto téma. Synodální proces v diecézi je sice ukončen, ale jeho princip je to, co má být živé v našich farnostech, našem děkanátu. Zaznělo, že jsme jeden tým:

  • máme Božského majitele, který nás nikdy neprodá,
  • každého Ježíš povolal do hry a dal mu schopnosti,
  • úkoly týmu:
    • přijmout jeho složení (max. rozdílnost a max. jednota),
    • mít radost ze hry, unést prohry a slavit vítězství.