Zahájení školního roku

V pátek 2. 9. proběhla první mše pro děti v tomto školním roce. Při ní byly požehnány aktovky, ale také vyprošeno požehnání pro všechny žáky a studenty, jejich rodiče, sourozence a učitele. Připomeňme si slova spojená s žehnáním aktovek ...

Farnost 9. září 2022

...

"Bože, náš nebeský Otče, prosíme požehnej tyto aktovky, školní batohy
a požehnej všem, kdo je budou v novém školním roce používat.
Ať mají otevřené srdce pro nové kamarádství, ať mají rozum otevřený k poznávání dobrého a zažijí radost z učení se.
Ať mají odvahu a trpělivost a vytrvají, i když jim bude někdy škola připadat nudná nebo těžká.
Ať mají v srdci místo stále i pro Tebe a jsou misionáři, Tvými vyslanci, ve školách.
Prosíme o to skrze Krista našeho Pána. Amen "

Tato slova jsou aktuální nejen pro školáky, ale pro každého z nás. A tak můžeme denně prosit o požehnání pro nás, ať máme otevřená srdce, trpělivost, odvahu a jsme Tvými vyslanci, misionáři na místech, kam nás posíláš.