Farní hory

Starší školáci strávili jarní prázdniny v Krkonoších.

Farnost 24. února 2018

Fotogalerie Hory (20 snímků)

O jarních prázdninách vyrazilo 30 mladých z naší farnosti do Pece pod Sněžkou v Krkonoších. Tady se učili nebo zdokonalovali v jízdě na lyžích a snowboardu. Již tradičně si vyzkoušeli jízdu se psím spřežením, seznámili se s činností horské služby a postavili a otestovali skokánek a snowtubovou dráhu. Pod dohledem zkušených instruktorů se děti učily o současných možnostech vybavení a především o dobrém a bezpečném stylu jízdy na sjezdovce.

Výzvou pro všechny byl závod v měřeném slalomu i karneval na lyžích. Ubytování uprostřed svahů má své kouzlo. Díky němu a také díky výbornému chování dětí a přátelským vztahům se všichni mohli několikrát zůčastnit i večerního lyžování. Celá akce byla zakončená diskotékou na sněhu. Prázdniny si tak všichni společně užili a odnesli si z nich mnoho intenzivních zážitků a nových přátelství.