Noc kostelů

Farnost Přidáno: 21. června 2022

Čas setkání s lidmi, s hudbou, s tichem, Stvořitelem.

Noc kostelů proběhla v pátek 10. 6. 2022. Velké poděkování všem zapojeným organizacím (město Blansko, ZŠ a MŠ Salmova Blansko, ZUŠ Blansko, Katolický dům) a mnoha dalším dobrovolníkům, díky nim zněla hudba ve farním areálu už od 15:30. Návštěvníci měli možnost zaposlouchat se do zvuků hudebních nástrojů (cimbál, akordeon, klarinet, buben, kytara, hlas...) a mnohdy si hru i vyzkoušet. V kostele zaznělo mnoho skladeb od různých autorů v podání pěveckého a hudebního oddělení ZUŠ Blansko, žáků ZŠ Salmova a farní schóly Martiniband. Po mši svaté, s dalším příběhem ptačí rodiny Strnadů, do ticha uvedlo představení Drakaťák "Jsi výjimečný".

Děkujeme všem zapojeným a městu Blansku za finanční podporu. Už nyní se těšíme na další ročník.