Noc kostelů

Čas setkání s lidmi, s hudbou, s tichem, Stvořitelem.

Farnost 21. června 2022

Fotogalerie Noc kostelů (14 snímků)

Noc kostelů proběhla v pátek 10.6.2022. Velké díky všem zapojeným organizacím (město Blansko, ZŠ a MŠ Salmova Blansko, ZUŠ Blansko, Katolický dům) a mnoha dobrovolníkům zněla hudba ve farním areálu už od 15:30. Návštěvníci měli možnost zaposlouchat se do zvuků hudebních nástrojů (cimbál, akordeon, klarinet, buben, kytara, hlas,...) a mnohdy si hru i vyzkoušet. V kostele zaznělo mnoho skladeb od různých autorů v podání pěveckého a hudebního oddělení ZUŠ Blansko, žáků ZŠ Salmova a farní schóly Martiniband. Po mši svaté, s dalším příběhem ptačí rodiny Strnadů, do ticha uvedlo představení Drakaťáku "Jsi vyjímečný".

Děkujeme všem zapojeným a městu Blansku za finanční podporu. Už nyní se těšíme na další ročník.