Od pondělí 11. března do čtvrtka 11. dubna je plánované malování kostela. Více informací

Noví ministranti

Ministranti do svých řad přijali 10 nových kamarádů.
18. února 2018
Fotogalerie Noví ministranti (22 snímků)

Už od září se každý pátek kromě ministrantů scházela i skupinka kluků, kteří ještě neministrovali, ale chtěli by. Pod vedením O. Jiřího poznávali, co všechno služba u oltáře znamená. Postupně se seznamovali s ministrováním, se mší a při společných hrách se utužovalo jejich kamarádství.

Pátek 16. února byl proto pro 10 kluků z naší farnosti důležitým dnem. Od Otce dostali ministrantské oblečení a poprvé prožili mši svatou u oltáře. Aby to pro ně nebylo pro začátek tak těžké, dostal každý svého „patrona“, který by měl svému svěřenci pomáhat. Ministrování není jednoduchá služba: kluci se musí naučit celou řadu věcí o mši, chodit pravidelně na schůzky, mít služby o všedních dnech a s přibývajícími zkušenostmi se starat o mladší kamarády. Budeme proto našim mladým ministrantům držet palce. Velké poděkování také patří rodičům, kteří kluky v jejich službě podporují.