Noví ministranti

Ministranti do svých řad přijali 10 nových kamarádů.

Ministranti 18. února 2018

Fotogalerie Noví ministranti (22 snímků)

Už od září se každý pátek kromě ministrantů scházela i skupinka kluků, kteří ještě neministrovali, ale chtěli by. Pod vedením O. Jiřího poznávali, co všechno služba u oltáře znamená. Postupně se seznamovali s ministrováním, se mší a při společných hrách se utužovalo jejich kamarádství.

Pátek 16. února byl proto pro 10 kluků z naší farnosti důležitým dnem. Od Otce dostali ministrantské oblečení a poprvé prožili mši svatou u oltáře. Aby to pro ně nebylo pro začátek tak těžké, dostal každý svého „patrona“, který by měl svému svěřenci pomáhat. Ministrování není jednoduchá služba: kluci se musí naučit celou řadu věcí o mši, chodit pravidelně na schůzky, mít služby o všedních dnech a s přibývajícími zkušenostmi se starat o mladší kamarády. Budeme proto našim mladým ministrantům držet palce. Velké poděkování také patří rodičům, kteří kluky v jejich službě podporují.