Svatomartinský týden 8. - 14. 11. 2021

Sv. Martin svým životem inspiruje i nás v 21. století...

Farnost 16. listopadu 2021

Fotogalerie Vítání sv. Martina 2021 - světýlkový průvod a přípravy (64 snímků)

V neděli 7. 11. začaly přípravy na Vítání sv. Martina, které odstartovala šicí dílna ve spolupráci s Galerií Blansko. Zároveň se otevřely dveře kostela a kostelní věže, kde se zájemci mohli seznámit s prostorem kostela a životem sv. Martina, biskupa města Tours, patronem naší farnosti a města. Po celý týden tak přicházely různorodé skupiny (děti školkové, školní, studenti, rodiny s dětmi a senioři), zdatní jedinci vystoupali také do věže, kde obdivovali kostelní zvony. Požehnáním svatomartinského vína 11. 11. v 11:11 Otec Jiří Kaňa na nádvoří blanenského zámku odstartoval čtyřdenní svatomartinské oslavy. V pátek 12. 11. přišlo mnoho dětí se světýlky do farního areálu, kde přivítaly sv. Martina svým zpěvem. Díky vedení města a Kultuře Blansko se podařilo v neděli zajistit kratší verzi průvodu sv. Martina v zámeckém parku, do kterého se také mnozí farníci zapojili. Vítání sv. Martina pak bylo ukončeno společnou modlitbou za město Blansko s poděkováním za vše dobré a s prosbou o ochranu sv. Martina i v dalších letech.