Advent a Vánoce 2020

Farnost Přidáno: 6. ledna 2021

O posledním dnu v roce zaznělo při mši svaté poděkování

Trvalo to několik minut, než se před požehnáním poslední mše svaté roku 2020 přečetl seznam všeho (a určitě ne úplně všeho...), co se díky Bohu a dobrým lidem podařilo nejen v období Adventu a Vánoc, ale i celého toho roku. Určitě jste pochopili, že nešlo o seznam zásluh. Když však každý den posloucháme hodiny negativních zpráv, můžeme nabýt dojmu, že je u nás všechno špatně. Těch několik minut dobrých zpráv nám proto mělo připomenout, že tomu tak není, že i dnes Bůh žije, s námi, v nás a je to poznat. Díky patří všem, kdo se na tomto sdílení Boží lásky v naší farnosti i ve městě (i za městem) jakkoli podíleli. Zejména v období Adventu a Vánoc, kdy jsme všichni přišli o mnoho svátečních zvyků. O to víc těší, že i tak jsme je mohli prožít opravdu křesťansky, protože i v tom prvním Betlémě prožívali samotu, opuštěnost, ticho...Díky tedy za mše svaté, jejich přenos do domácností, za svaté přijímání i svátost smíření, za tu chvilku modlitby v kostele i za světlo z Betléma, díky za možnost obdarovat blízké, opuštěné i potřebné. Díky za možnost betlémských vycházek, za službu v Olomučanech i Spešově, za radost šířenou v našem městě dobrými anděly... Díky všem, kdo se pod tlakem této doby neuzavíráte do sebe, ale rozhlížíte se kolem, abyste viděli ty, se kterými se můžete rozdělit o něco dobrého a tak je povzbudit.