Sběr potravin - děkujeme!

Charita Přidáno: 19. června 2020

Na okrese v jeden den lidé darovali tunu potravin.

Lidé hned ze sedmi obcí na Blanensku se na jeden den přidali k těm z Blanska, aby pomohli potřebným, kteří kvůli karanténě a omezením souvisejícím s nouzovým stavem nemají dostatek peněz ani na nejzákladnější potraviny. Charita využila termínu, kdy tradičně od lidí vybírá šatstvo, a vyhlásila Velký sběr potravin. Dárci přinesli téměř tunu potravin i finanční příspěvky na jejich nákup.

„Celkem nám lidé v osmi obcích včetně Blanska darovali při Velkém sběru potravin 946 kilogramů trvanlivých potravin. Ve stejný den, tedy ve středu 10. června, se vybraly také finanční dary ve výši 12 560 korun na nákup potravin, které využijeme pro pomoc k nejpotřebnějším,“ uvedl ředitel Charity Blansko Pavel Kolmačka. „Všem, kteří se zapojili, chceme velice poděkovat,“ dodal.

Více informací na stránkách města.