Pomáháme Blansku

Na podzim obnovil svou činnost z jara spontánně utvořený tým Pomáháme Blansku. Díky němu a mnoha dalším dobrovolníkům se ve spolupráci s měst. úřadem dařilo v našem městě zvládat počátky pandemie. Společným jmenovatelem prakticky všech členů je skauting a zároveň jsou činní na městském úřadě, ve farnosti, ve skautech, v městských sociálních službách, v charitní službě, v Katolickém domě, v knihovně a pod.

Tým se sešel opět v posledních dnech, aby napomohl obyvatelům města zvládnout období nově zpřísněných hygienických opatření. Po několika poradách vyplynuly tyto cíle, ke kterým chce směřovat pomoc:

1) soustředit na stránkách Pomáháme Blansku nabídku telefonické pomoci a řešení hygienického konfliktu s pomocí modelových situací

2) udělat vše, co je v našich silách pro osvětu zejména mezi dětmi a mládeží k osvojování základních hygienických návyků (od užívání desinfekce po nepůjčování roušek ve škole :)

3) podle potřeby oživit službu nákupů a donášky léků pro ty, kdo jsou v karanténě a nemají z rodiny nikoho, kdo by jim tuto základní službu zajistil

4) a HLAVNĚ jsme se shodli, že že pandemie nesmí utlumit kulturní život a živé lidské kontakty!! proto se vymyslelo, že se během podzimu osloví různé blanenské organizace, aby nabídly široké veřejnosti nápady na venkovní aktivity. Takže po celý advent připravily a vedly zajímavé aktivity pro děti, dospělé i rodiny pod hlavičkou "Pomáháme s ..." Kdo chtěl, mohl si přes všechna omezení užít zdravého vzduchu, přátelství i zábavy.

POMÁHÁME S Farností Blansko ...proběhlo... 30. října - 15. listopadu 2020

Naše farnost se od počátku účastní služby dobrovolnické skupiny Pomáháme Blansku. V rámci aktivity "Pomáháme s..." se díky nasazení další organizací a spolků  vybídnout blanenské  k různorodým aktivitám. Naše farnost dostala na starosti úsek od 30. října do 15. listopadu. Hlavním tématem byla osobnost svatého Martina, patrona našeho kostela i města, který byl vojákem, biskupem a hlavně člověkem se srdcem na pravém místě.
Zde najdete zprávy o tom, jak vše probíhalo (aktivity byly zveřejňovány na facebookových stránkách farnosti a těchto webových stránkách):

Postřehová hra 30. 10. - 15. 11. 2020

Každý den jedna fotografie a k tomu otázka. Kdo vytrval, vyhrál! Mohli jste odpovídat každý den a vyhrát krásné ceny.

10x se sv. Martinem 31.10. - 11. 11. 2020 - prodlouženo do 14. 11.

Děkujeme všem zúčastněným! Všichni, kdo zaslali své odpovědi, budou vědět, kam a kdy si přijít pro odměnu.

Martinské rohlíčky

Co na sváteční svatomartinský stůl? Husu, knedlík, zelí, víno a také něco sladkého. Oblíbeným tradičním receptem je martinský rohlíček. Recept na tento dezert je pro vás přípraven zde

-------------------------------------------------