Ohlášky 20. týdne - 6. neděle velikonoční

Sobota - 21. 5. 2022 Sv. Polyeukt
17:55 Na poděkování za 80 let života a za Boží požehnání pro celou rodinu (M.Šavrňáková)
Neděle - 22. 5. 2022 6. neděle velikonoční
10:45 Olomučany - bohoslužba slova
15:30 Závěrečná májová modlitba
Další informace - počítáno od neděle 22. 5. 2022

»   DNES po bohoslužbách proběhne u kostela misijní jarmark na podporu Papežských misijních děl a následně pak i misijní farní kavárna.

»   Rodiče dětí, které chodí do dětského sboru, prosíme, aby se DNES po druhé mši svaté zastavili na chvíli ve zkušebně sboru na Staré faře na domluvu s vedoucími sboru ohledně ocenění za uplynulý rok a plánů pro rok další (hymna CSM, Kefasfest, apod.).

»   V pondělí je další schůzka KLASu, na Staré faře v 15:00 hod. Tématem první části je: Svatí Cyril a Metoděj - slovanští apoštolové

»   První svaté přijímání: Závěrečná příprava je v úterý v 17:00 v kostele - proběhne nácvik a poslední informace před slavností. V sobotu v 8:30 je první svátost smíření (děti zpovídá O.Jiří a dospělé - rodiče, kmotry apod. O.Tomáš Žižkovský). V neděli přijmou děti první svaté přijímání (mše svatá v 8:45).

»   Ve středu nás navštíví salesián, Otec Jaroslav Vracovský, který působí už několik let v Mongolsku. Po mši svaté zveme na besedu o zemi, kde se teprve rodí křesťanství a roste mladá církev - Katolický dům, v 18:30 hod.​​​​​​

»   V pátek bude opět dětská mše svatá a před ní od 16:30 schůzka ministrantů, zkouška scholy a Sedmikrásek pro nejmenší.

»   V neděli se ve 14:00 koná na hřišti Orla fotbalový zápas ženatí - svobodní. Prosíme hráče, aby se zapisovali na stolku pod kůrem! Chybí ještě dva brankáři, osm obránců a deset útočníků... trenéři by byli, brčka taky.

»   V neděli v 15:30 se koná v kostele závěrečná májová modlitba. Děti si mohou od 14:00 vyrobit desátkový růženec.

»   Dnešní sbírkou podpoří naše farnost pronásledované křesťany v rámci celostátní akce.

»   Prosíme rodiny a společenství, které jsou ochotny připravovat farní kavárny, aby si k pečení sešly na Lotosu. K dispozici jsou suroviny na "litý perník", který se bude péct pokaždé stejný, aby dostali šanci i ti, kteří to "neumějí". Jen polevu a zdobení si připravte sami. Případnou radu a instruktáž zajistíme. Propojte prosím přípravu kavárny s modlitbou za všechny, kterým takto posloužíte: pokaždé stejné, pokaždé s láskou. Děkujeme! Výjimku budou tvořit mimořádné kavárny (např. při prvním svatém přijímání, na Boží Tělo a podobně).

»   Mládež od 18 let (od 14 let s dospělým garantem) se může přihlašovat na letní Celostátní setkání mládeže v ve Hradci Králové. Do konce května je sleva na poplatku!