Ohlášky 14. týdne - Květná neděle - 6. neděle postní

Sobota - 4. 4. 2020 Sv. Agatopod
17:55 Na poděkování za 85 let života (A.Matušková)
19:00 Večer chval - modlitební příprava na Svatý týden - only ON LINE
Neděle - 5. 4. 2020 Květná neděle - 6. neděle postní
7:00 Za živou a † rodinu Kuběnovu, Sedlákovu a Klementovu
8:45 Za naše farní společenství - ON LINE
--:-- Nature Cross Way - více v sekci Novinky na www
14:30 Ministranti vedou v rodinách křížovou cestu
Pondělí - 6. 4. 2020 Svatý týden
17:45 Za zemřelé: Iva Kakáčová - ON LINE
Úterý - 7. 4. 2020 Svatý týden
17:45 Za † rodinu Šebelovu a Hospodářskou - ON LINE
Středa - 8. 4. 2020 Svatý týden
17:15 Křížová cesta - s účastí lidu pouze ON LINE
17:45 Za rodinu Hrubou, Černou a Hanákovu - ON LINE
Čtvrtek - 9. 4. 2020 Zelený čtvrtek
19:00 Mše svatá - s účastí lidu pouze ON LINE - není možné sledování ze záznamu!!
Pátek - 10. 4. 2020 Velký pátek - den přísného postu
15:00 Velkopáteční obřady - s účastí lidu pouze ON LINE - není možné sledování ze záznamu!!
Sobota - 11. 4. 2020 Bílá sobota
21:00 Velikonoční vigilie - s účastí lidu pouze ON LINE - není možné sledování ze záznamu!!
Neděle - 12. 4. 2020 Slavnost Zmrtvýchvstání Páně - Hod Boží velikonoční
7:00 Za Mariánskou družinu
8:45 Za naše farní společenství s požehnáním pokrmů (v domácnostech) - ON LINE
Další informace - počítáno od neděle 5. 4. 2020

»   "POKYNY" PRO SLAVENÍ SVATÉHO TÝDNE V RODINÁCH (křesťanská podstata slavení Velikonoc je vždy stejná! jen prožijeme jinak její slavení):

»   Bohoslužby ve Svatém týdnu budou bez účasti lidu v kostele - biskupové dovolili jejich slavení ve společenství on line přes internet. Není však možná účast na bohoslužbě ze záznamu! Časy všech bohoslužeb ponecháváme jako obvykle. Předsíň kostela bude jako doposud po celý týden během dne otevřená k soukromé modlitbě. Vyhněte se prosím jen přítomnosti ve skupinách nad dva (kromě rodiny). Od pondělí budete moci posílat své přímluvy přes jednoduchý formulář na našich stránkách a budou zařazeny do nejbližší mše svaté. Zároveň bude jejich text "běžet" na liště obrazovky před mší svatou.

»   DO SVÝCH RODIN přeneste prosím nejen liturgii z kostela, ale každý den také jeden z následujících symbolů:

»   Na Květnou neděli budou požehnaní kočičky, kterých máme dost a po bohoslužbě budou až do Tridua k dispozici do rozebrání v předsíni kostela.

»   Na Zelený čtvrtek si připravte rodinnou večeři. Pro její zahájení si připravte k rozlámání a rozdělení placku, kterou si můžete předtím i s dětmi upéct (kvasnice neshánějte, upečte nekvašenou :-)

»   Na Velký pátek si připravte k bohoslužbě všechny kříže a křížky ze své domácnosti i ty ze zdi, z poličky nebo přívěsku. Oprašte je, očisťte, uctíme je všechny v rámci obřadu.

»   Na velikonoční vigilii (Bílá sobota v noci) si připravte rodinnou velikonoční svíčku. Dopředu si ji i s dětmi ozdobte. Při obřadu ji zapálíme a obnovíme křestní sliby. Novinka: Se skauty promýšlíme večerní akci roznášení "Velikonočního světla" od paškálu k vám po sobotní vigilii... sledujte Novinky...

»   Na Velikonoční neděli si prosím připravte snídaní ještě před mší svatou, na závěr proběhne její požehnání (jako požehnání velikonočních pokrmů). Pokrmy může požehnat i jindy někdo z členů rodiny: měl by použít stanovenou modlitbu a nedělat nad jídlem znamení kříže jako kněz, spíše ať požehná každý sebe, jak to známe třeba u akolytů.

»   Pro děti: Tým maminek - katechetek, pro vás každý týden připravuje aktivity, které najdete na farních stránkách. V tyto dny je zvlášť sledujte, protože nás čeká "Svatý týden"!