Ohlášky 44. týdne - 31. neděle v mezidobí

13:00 Nemocnice - bohoslužba
17:55 Za zemřelé, na které se nepamatuje
Neděle - 3. 11. 2019 31. neděle v mezidobí
7:00 Na poděkování za 80 let (L. Vintrová)
8:45 Za naše farní společenství - křest přijme Adam Dyčka
10:45 Olomučany - bohoslužba slova
14:30 Hřbitov Blansko: Ekumenická vzpomínka na zemřelé... po ní sraz ministrantů a mládeže u anděla
15:00 Hřbitovy naší farnosti: Olomučany, Spešov, Ráječko, Lažánky, Klepačov - modlitba za zemřelé
Pondělí - 4. 11. 2019 Sv. Karel
17:45 Za zemřelé: Františka Dobiášková, Aloisie Nevěřilová
Úterý - 5. 11. 2019 Sv. Elpidifor a Guetnok
18:00 Ráječko - dušičková mše svatá (od 17:30 svátost smíření)
Středa - 6. 11. 2019 Sv. Linhart
16:15 Senior centrum - mše svatá
17:45 Za živou a † rodinu Vojtovu, Opluštilovu a Dostálovu
Čtvrtek - 7. 11. 2019 Sv. Vilibrord
16:00 Kostel - setkání pozůstalých (zve naše Charita - Domácí hospicová péče)
18:00 Spešov - dušičková mše svatá (od 17:30 svátost smíření)
Pátek - 8. 11. 2019 Sv. Bohumil
až v 19:00 Na poděkování za 60 let (J.Forbelský)
Sobota - 9. 11. 2019 Svátek posvěcení basiliky v Lateránu
10:00 Mše svatá za absolventy, pedagogy a pracovníky Gymnázia Blansko (oslava 70 let)
13:00 Nemocnice - bohoslužba
17:55 Za živou a † rodinu Meluzínovu
Neděle - 10. 11. 2019 32. neděle v mezidobí
7:00 Na poděkování za 40 let manželství a za celou rodinu (Balákovi)
9:00 Za naše farní společenství - hodová mše svatá s poděkováním za úrodu a s obnovou závazku lidskosti na závěr bohoslužby
11:00 Kostel - Zámek - historický průvod městem se svatým Martinem
00:00 Olomučany - bohoslužba NENÍ!
Další informace - počítáno od neděle 3. 11. 2019

»   Velké poděkování všem dospělým i dětem za napečení, nazdobení a zabalení stovek svatomartinských perníčků (budou se rozdávat v pátek a v neděli při Vítání svatého Martina). Školáci se zapojili dokonce o svých podzimních prázdninách!

»   Velké uznání i všem, kdo jste se nezalekli dlouhého čekání ve čtvrtek na svátost smíření. Také to je projevem lásky. A díky i adorační kapele za podporu duchovní atmosféry.

»   Dnes večer pokračuje duchovní obnova.

»   Outdoorový klub Kolpingovy rodiny pořádá každou středu od 19:15 akci na bazéně s hrami, s loděmi, skákáním z věže. Vhodné pro děti, které mají rády vodu a nevadí jim, že se dostanou do postele až po deváté hodině. Hlásit se můžete u Petra Sedláka, Jiřího Babky nebo na e-mailu kolping.blansko@seznam.cz

»   Rodiny s malými a školními dětmi prosíme opět o nakreslení vánočního přání naším seniorům. Prázdné lístky si prosím vyzvedněte dnes po mši svaté a obrázky přineste prosím příští týden. Děkujeme!

»   V pátek zveme všechny děti i jejich kamarády s lampičkami a lampiony do Průvodu světýlek. Vychází se v 17:00 od Centra PRO na Sladkovského a na farním nádvoří přivítáme svatého Martina (i zpěvem jeho hymny :) v 18:00 hod. Od 17:30 bude na dvoře otevřená výstava prací žáků ZUŠ Blansko k sv.Martinovi.

»   V sobotu v 10:00 oslaví Gymnázium Blansko bohoslužbou svých 70 let trvání. Srdečně Vás, i jménem školy, všechny zveme! Mši svatou bude sloužit O.Jiří Plhoň a asistovat bude jáhen Martin Mokrý (oba jako absolventi gymnázia). Hudbou doprovodí naše schola (opět složená většinou ze studentů gymnázia :)

»   V sobotu bude na Katolickém domě Hodová zábava. Prosíme o dary do tomboly - do pátku je vybírá předseda SKD Martin Dyčka, doručit je můžete i prostřednictvím fary. Děkujeme!

»   Rodiny dětí a mládeže, kteří půjdou v neděli na mši svatou v kroji, ať se prosím ohlásí paní Marii Kolmačkové kvůli obětnímu průvodu.

»   V neděli po slavnostní mši svaté proběhne obřad obnovy závazku lidskosti: připomínka 30 let od svatořečení Anežky České a nabytí svobody, zřeknutí Zlého, vyznání víry a státní hymna. Nacvičte si prosím doma i [a:/novinky/278-ordinarium-na-sv-martina]kytarové ordinárum[/a].

»   Do historického průvodu půjde letos mnohem víc dětí a historicky oděných než jindy. Zvány jsou i krojovaní, kteří půjdou v průvodu ve skupině s Otcem Jiřím. Děkujeme tímto i ženám, které v sobotu pomáhaly na Galerii Blansko tyto oděvy šít!

»   V neděli v 17:00 bude na KD tradiční Beseda u cimbálu s CM Grajcar.